Reklama

Wyjeżdżali do pożarów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Krzywda

Wyjeżdżali do pożarów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pożar drewnianego pustostanu, pożary nieużytków i obywatelska postawa strażaka na po służbie. Gdzie pracowali strażacy z PSP i OSP?

Wyjazd do os

Pierwszą interwencję w zeszłym tygodniu strażacy odnotowali w poniedziałek 10 września o godz. 18.22. Z gniazdem os w jednym z budynków w Krzywdzie zmagali się strażacy miejscowej OSP.

Fałszywy alarm

Dziesięć minut przed godz. 19 w poniedziałek 10 września dwie jednostki PSP z Łukowa udały się na zalew Zimna Woda. W budynku dawnego zajazdu w stan alarmowy postawiły strażaków czujki dymu. Alarm okazał się jednak fałszywy.

Spłonął dom na ul. Cieszkowizna

Kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy z poniedziałku na wtorek 10/11 września na ul. Cieszkowizna w Łukowie wybuchł pożar drewnianego pustostanu. Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej: 3 jednostki z Łukowa i drużyna OSP z Łazów. Akcja gaszenia pożaru trwała około 4 godzin.

Zobacz więcej: Pożar domu na ul. Cieszkowizna 

Zacięła się winda

Jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej wezwany został do budynku I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, we wtorek 11 września. W znajdującej się na terenie szkoły windzie uwięzione zostały 3 osoby. Strażacy po przybyciu na miejsce wezwali serwisanta urządzenia, który odblokował windę. Znajdujące się w niej osoby zostały uwolnione. Wyjazd strażacy odnotowali o godz. 12:44.

Spłonęło 15 arów nieużytków

Strażacy z OSP w Krzywdzie i OSP w Okrzei gasili pożar nieużytków, który wybuchł we wtorek 12 września po godz. 16 w Okrzei. Jak wynikało ze zgłoszenia, w miejscowości tej palić miała się trawa i drzewa samosiejki. Strażacy po przybyciu na miejsce podali dwa prądy wody i opanowali zagrożenie. Spaleniu uległo 15 arów nieużytków.

Wezwania do pożarów których nie było

W środowy poranek 19 września strażacy zostali poinformowani o palącym się aucie na al. Wojska Polskiego w Łukowie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że samochód uległ awarii, a na jezdnię wyciekł olej silnikowy. Na miejscu do zgłoszenia zadysponowane zostały dwa zastępy PSP z Łukowa, które przy użyciu sorbentu i neutralizatora zmyły oleistą substancję z jezdni.

Niemal identyczne zgłoszenie strażacy otrzymali tego samego dnia około godz. 15.50. Na drodze wojewódzkiej nr 808 w miejscowości Helenów (gm. Wojcieszków) miał palić się samochód, w którym w rzeczywistości zagotował się płyn chłodniczy. Na miejscu pojawiły się jednak cztery jednostki straży pożarnej: dwie z PSP w Łukowie i po jednym zastępie OSP Wojcieszków i OSP Wola Bystrzycka. Strażacy, którzy nie stwierdzili pożaru zajęli się więc zabezpieczeniem miejsca zdarzenia zdarzenia i zneutralizowaniem plamy na jezdni. Niecałą godzinę później strażacy wrócili już do swoich jednostek.

Kolejny pożar nieużytków

Dwie jednostki gasiły pożar trawy na nieużytkach, który wybuchł w czwartek (20.09) około godz. 19.20 w Jarczewie (gm. Wola Mysłowska). Z zagrożeniem radzili sobie ochotnicy z OSP w Dworni i OSP w Jarczewie. Spaleniu uległo ok. 50 metrów kwadratowych trawy.

Trzy pożary w piątek

Trzy pożary odnotowali w piątek 21 września strażacy. Około godz. 15.05 w miejscowości Popławy-Rogale (gm. Trzebieszów) paliło się około 10 arów lasu. Z zagrożeniem radzili sobie ochotnicy z miejscowej OSP oraz jeden zastęp z Łukowa. Strażacy podali dwa prądy wody do całkowitego ugaszenia ognia.

Ogień pojawił się też na terenie Lasów Państwowych przy poligonie w Jagodnem. Do gaszenia płomieni zadysponowane zostały jednostki OSP z Dąbia, Gręzówki i zastęp PSP z Łukowa. Strażacy po przybyciu na miejsce zauważyli, że pali się poszycie leśne i poradzili sobie z zagrożeniem. Wezwanie odnotowali około godz. 16.10.

Trzeci pożar wybuchł około godz. 18.30 w Wojcieszkowie. W miejscowości tej paliło się rżysko i pozostałości roślinne. Z zagrożeniem poradził sobie zastęp miejscowej OSP.

OSP Dwornia w akcji

W piątek (21.09) strażacy interweniowali też w Ciechominie w gminie Wola Mysłowska. W miejscowości tej z szerszeniami, które założyły gniazdo na budynku mieszkalnym radzili sobie strażacy z OSP w Dworni.

Ochotnicy z tej samej jednostki wezwani zostali także następnego dnia, w sobotę 22 września. Około godz. 8.20 rano udali się do usuwania tarasującego drogę drzewa. Przy użyciu pilarki pocięli drzewo na kawałki i udrożnili przejazd.

Obywatelska postawa strażaka

Około godz. 9:40 w sobotni poranek 22 września w miejscowości Ruda (gm. Serokomla) miał miejsce wypadek samochodowy, na który natknął się będący po służbie strażak Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Jadące przed nim auto w pewnym momencie zjechało z drogi i dachowało. Strażak nie zastanawiając się, wyciągnął z samochodu kierowcę i powiadomił o zajściu służby. Do wypadku przybyły dwie jednostki PSP z Łukowa i ochotnicy z OSP w Serokomli, którzy zabezpieczyli zdarzenie zdarzenia. Strażacy w obawie przed wybuchem rozłożyli specjalną poduszkę z piany i przekazali kierowcę ratownikom medycznym. Więcej o obywatelskiej postawie strażaka napiszemy wkrótce.

Kolizja pod salą weselną

W sobotę (22.09) około godz. 17 na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie miała miejsce kolizja z udziałem dwóch samochodów: Audi A4 i Skody Superb. Na miejsce wezwane zostały dwa zastępy PSP z Łukowa, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Samochodami podróżowali goście dwóch różnych przyjęć weselnych, którzy zderzyli się na wysokości sali przy wiadukcie kolejowym. Jednym z aut podróżowała kobieta w ciąży, którą przewieziono do szpitala w Łukowie.

Strażacy pracowali też w weekend, usuwając skutki silnych podmuchów wiatru. O interwencjach tych napiszemy w oddzielnym artykule.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE