Reklama

Wojsko przeczesze las Kryńszczak

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Wojsko przeczesze las Kryńszczak - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadleśnictwo Łuków prosi, aby w najbliższych dniach zrezygnować z leśnych wycieczek. Powodem jest akcja poszukiwania dzików z objawami wirusa ASF. Las Kryńszczak będzie przeczesywać m.in. wojsko.

Poszukiwania mają być prowadzone od przyszłego poniedziałku 18 czerwca, a zakończą się w piątek 22 czerwca. Przez ten czas niewskazane będzie odwiedzanie kompleksów leśnych. Akcja prowadzona będzie na polecenie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Swoim zasięgiem obejmie kompleks leśny Kryńszczak (okolice Jaty, Dąbrówki, Kryńszczaka).

Źródeł choroby - dzików z objawami ASF - poszukiwać będą pracownicy Nadleśnictwa, weterynaria, przedstawiciele gmin Łuków oraz Stanin, a także wojsko. W związku z powyższym leśnicy proszą, aby we wskazanych dniach nie wybierać się do lasu. Stosowny komunikat pojawił się na profilu Nadleśnictwa Łuków na facebooku.

W przypadku znalezienia martwego dzika albo nawet jego szczątków pobierane będą próbki do zbadania na obecność ASF. Utylizacją martwych dzików zajmuje się specjalistyczna firma.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE