Reklama

Wojcieszków: Wolność. Kocham i rozumiem

Opublikowano:
Autor:

Wojcieszków: Wolność. Kocham i rozumiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Wojcieszków wspólnie uczczą 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobnie jak przed rokiem miejscowy zespół szkół organizuje 11 listopada patriotyczny koncert z udziałem wokalistów i instrumentalistów.

Lista wykonawców jest bardzo różnorodna. Są na niej m.in.: przedstawiciele Bractwa Motocyklowego 808, Koła Gospodyń Wiejskich, chór szkolny i rodzice uczniów, a także nauczyciele i inni pracownicy Zespołu Szkół w Wojcieszkowie oraz absolwenci tej placówki. Gościem specjalnym będzie Dominika Szcześniak, która występuje pod pseudonimem artystycznym "Bronka". Pochodząca z Wojcieszkowa wokalistka jest znana m.in. z występów w telewizyjnym programie "All Together Now". Oprócz wokalistów na scenie pojawią się instrumentaliści. Obok wspomnianego byłego dyrektora ZS w Wojcieszkowie Tomasza Niewęgłowskiego, który zagra na klarnecie, w koncercie wystąpi z akordeonem Marcin Kurek z Urzędu Gminy w Wojcieszkowie.


Dopełnieniem niepodległościowego święta będzie wieczornica, na którą we wtorek 12 listopada o 17.00 zaprasza Szkoła Podstawowa w Wólce Domaszewskiej. W programie jest patriotyczny montaż słowno-muzyczny, nawiązujący do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pokazy młodszej i starszej grupy szkolnego zespołu ludowego. Obchodom w Wólce Domaszewskiej będą towarzyszyć słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: `Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć".


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE