Reklama

Wojcieszków: Nowy sprzęt w bibliotece i jej filiach

Opublikowano:
Autor:

Wojcieszków: Nowy sprzęt w bibliotece i jej filiach  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki wsparciu Instytutu Książki Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszkowie wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt informatyczny. To dobra wiadomość m.in. dla starszych mieszkańców gminy, którzy mogą się zapisywać na bezpłatny kurs komputerowy.

Główna biblioteka w Wojcieszkowie i jej filie w Wólce Domaszewskiej i w Burcu, mają 5 zestawów komputerów stacjonarnych z oprogramowaniem, laptopa oraz dwa urządzenia wielofunkcyjne.Wszystko kosztowało 28 tysięcy 600 złotych, z czego niewiele ponad 16 procent stanowi wkład własny, a prawie 24 tysiące to środki z programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019", którym dysponuje Instytut Książki.

GBP w Wojcieszkowie wykorzysta nowy sprzęt m.in. do wdrażania systemu, który pozwoli na sprawdzanie dostępności książek i ich rezerwację przez internet. Elektroniczna baza danych już zawiera około 80 procent księgozbioru i jest systematycznie uzupełniana.

Komputery będą wykorzystywane także do prowadzenia bezpłatnych kursów dla seniorów, którzy mogą nauczyć się szukania informacji w internecie, albo obsługi poczty elektronicznej, czy popularnych komunikatorów. Na razie zajęcia będą się odbywać indywidualnie, a po rozeznaniu potrzeb uczestników organizatorzy mogą ich łączyć w grupy o podobnych zainteresowaniach czy potrzebach.

 Pierwsze zajęcia są już zaplanowane, ale lista chętnych cały czas jest otwarta. Zainteresowane osoby mogą się zapisywać osobiście w bibliotece albo telefonicznie pod numerem: 25 755 41 22.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE