Reklama

Reklama

WOJCIESZKÓW Dostali 3 miliony zł. dofinansowania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

WOJCIESZKÓW Dostali 3 miliony zł. dofinansowania  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 stycznia 2021 r. Gmina Wojcieszków jako jedyny samorząd w powiecie łukowskim będzie realizować pilotażowy projekt zakładający utworzenie Centrum Usług Społecznych (CUS).

Reklama

Wójt Agnieszka Cieślak podpisała już umowę z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i  Technologii. 

Na realizację projektu gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln złotych. 

Środki pochodzą z budżetu państwa oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. 

Centrum Usług Społecznych to nowa jednostka organizacyjna gminy i nowa instytucja lokalnej polityki społecznej. Ma być miejscem, w którym każdy Mieszkaniec, bez względu na dochód i sytuację społeczną, otrzyma wsparcie w sposób zindywidualizowany. Skupione w nim będą usługi z różnych systemów tj. pomocy społecznej, polityki rodzinnej, promocji i ochrony zdrowia, kultury, edukacji publicznej, polityki prorodzinnej czy wsparcia osób z niepełnosprawnością. 

Realizacja usług odbywać się będzie przy ścisłej współpracy lokalnych usługodawców: organów administracji publicznej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz podmiotów ekonomii społecznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy