Reklama

Wizyta łukowian w Olsztynku. Czy rozwieje wątpliwości protestujących?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Wizyta łukowian w Olsztynku. Czy rozwieje wątpliwości protestujących? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś rano z Łukowa wyjechała delegacja mieszkańców, władz miasta i przedstawicieli mediów do Olsztynka i Grajewa - miejsc, w których produkowane są pasze dla zwierząt. Całość związana jest z protestami mieszkańców naszego miasta, którzy obawiają się powstania podobnego zakładu w Łukowie.

Przypomnijmy: W Łukowie planowana jest inwestycja firmy ŁukPasz, która miałaby produkować pasze dla zwierząt. Sprawa budzi kontrowersje wśród części mieszkańców, którzy obawiają się, że firma poszerzy w przyszłości profil działalności na przetwarzanie zwierzęcych odpadów poubojowych. Zmiana ta - zdaniem protestujących - będzie niezwykle uciążliwa dla lokalnej społeczności. Całości miałby bowiem towarzyszyć rozsiewający się po okolicy przykry zapach.

By rozwiać te wątpliwości, władze miasta zorganizowały wyjazd do wyżej wymienionych miast, w których funkcjonują zakłady podobne zakłady do tego, który miałby zostać wybudowany w Łukowie. Wyjazd jest sfinansowany przez inwestora - firmę ŁukPasz.

W wyjeździe uczestniczą 24 osoby. Oprócz przedstawicieli mediów - wśród których znajduje się nasza Reporterka - obecni są przedstawiciele władz miasta, radni miejscy oraz uczniowie i dyrektor Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Są też przedstawiciele mieszkańców.

Wszyscy wejdą na tereny zakładów i będą mieli możliwość przyjrzenia się ich procesowi technologicznemu. Sprawdzą też, czy produkcji towarzyszy nieprzyjemny zapach, który odczuwać mogliby okoliczni mieszkańcy.

Pierwszym przystankiem jest zakład produkujący pasze zwierzęce w Olsztynku w województwie warmińsko-mazurskim. Jak relacjonuje nasza Reporterka, budynek został wybudowany jeszcze w latach 70. XX wieku, ale w międzyczasie był modernizowany. Modernizacji zostały również poddane maszyny znajdujące się wewnątrz. Wytwarzają one identyczne produkty do tych, które miałyby być produkowane również w Łukowie. Całości nie towarzyszy jednak przykry zapach.

Łukowianie mają jeszcze odwiedzić podobny zakład w Grajewie (woj. podlaskie). W tym mieście zlokalizowany jest wybudowany niedawno zakład produkujący pasze zwierzęce, podobny do tego, który miałby powstać w Łukowie. Tam również delegacja wejdzie na teren zakładu i będzie miała możliwość zapoznania się z technologiami produkcji.

Więcej informacji na ten temat po powrocie z obydwu miejscowości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE