reklama
reklama

Biznes w Łukowie. Liczby pokazują, że dużo się dzieje na rynku

Opublikowano:
Autor:

Biznes w Łukowie. Liczby pokazują, że dużo się dzieje na rynku - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łukowskieŁuków bez wątpienia należy do jednych z czołowych miast północnej Lubelszczyzny, jeśli chodzi o ilość inwestycji, remontów, gastronomii i firm. Przyjrzeliśmy się temu, jak wygląda biznes w Łukowie w liczbach w ostatnim okresie.
Reklama lokalna
reklama

Jak czytamy ze sprawozdania burmistrza, w okresie między sesjami przyjęto w Łukowie 386 wnioskow do CEIDG.

W aż 7 lokalach przyznano zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Jednocześnie 6 lokali takie zezwolenia straciło. 

Jak informuje Urząd, w Łukowie działa około 2000 firm głównie z sektora produkcji oraz usług. Specjalnym miejscem dla inwestorów jest Podstrefa Łuków będąca częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „EUROPARK WISŁOSAN”. Teren inwestycyjny zlokalizowany jest w zachodniej części miasta przy ul. Strzelniczej
i ma powierzchnię ponad 13 hektarów.

Podstrefa Łuków otwarta została w 2012 roku i stale się rozrasta. Uzbrojona została we wszelkie niezbędne media: kanalizację sanitarną i deszczową, przyłącza energetyczne, gazowe i teleinformatyczne. Obecnie w Podstrefie funkcjonują przedsiębiorstwa z branży spożywczej, budowlanej i obuwniczej.

Uchwałą Nr L/364/2021 Rady Miasta Łuków z dnia 25 listopada 2021 r. przyjęta została Strategia Rozwoju Ponadlokalnego Łukowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020- 2030. Mówi ona, że we współpracy z Miastem Łuków pozostają Gminą Adamów, Gminą Krzywda, Gminą Łuków, Gminą Stanin, Miastem Stoczek Łukowski, Gminą Stoczek Łukowski i Gminą Wojcieszków. Współpraca trwa, a jej silnymi stronami (jak opisuje LOF) jest rosnąca liczba pracujących, dość wysoka aktywność społeczna mieszkańców mierzona frekwencją w wyborach, zwiększające się zasoby mieszkaniowe i rosnąca liczba przedsiębiorstw zarejestrowanych w rejestrze REGON.

W ostatnich czasach rośnie również aktywność kół gospodyń wiejskich, dostępna dla wszystkich stała się infrastruktura kulturalna i rekreacyjno-sportowa, a także wzrasta poziom bzpieczeństwa ze względu na rosnący poziom wykrywalności przestępstw.

Przypomnijmy, jak wyglądały opinie nt. jakości życia w gminach w momencie publikacji Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Łukowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020-
2030. Zapraszamy do przesyłania komentarzy na adres: redakcja@lukow24.pl .

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama