Reklama

Weekend u strażaków: Osy i szerszenie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Weekend u strażaków: Osy i szerszenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Weekend strażacy spędzili głównie na usuwaniu gniazd os i szerszeni. Od piątku do niedzieli 7-9 września odnotowanych zostało 5 tego typu wezwań.

Bele słomy na szosie

W piątek 7 września około godz. 9.20 na ul. Radzyńskiej w Łukowie wysypały się na drogę bele słomy przewożone przez jedną z ciężarówek. Na miejscu pojawił się 1 zastęp PSP z Łukowa, który odnotował, że słoma nie zagraża innym pojazdom poruszającym się po krajówce. Towar został ponownie załadowany na ciężarówkę przez pracowników firmy.

Stłuczka w Ryżkach

Przed godz. 9.30 w piątek 7 września w Ryżkach (gm. Łuków) zderzyły się ze sobą Skoda Octavia i Honda Accord. Na miejscu pojawiły się 2 zastępy PSP z Łukowa, które uprzątnęły miejsce zdarzenia. Strażacy odłączyli też akumulator w skodzie i zmyli z drogi wyciekające płyny. W samochodach podróżowali jedynie kierowcy, którzy nie odnieśli obrażeń w tej kolizji.

Płonęła trawa

Trzy prądy wody podali strażacy z dwóch jednostek OSP Serokomla, którzy wyjechali do pożaru trawy i krzewów w Bronisławowie Dużym w piątkowe popołudnie 8 września. Zgłoszenie strażacy odnotowali o godz. 15.17, a płonąca trawa i nieużytki zostały całkowicie ugaszone.

Weekendowe wyjazdy do owadów

W piątek (7.09) szerszenie pojawiły się w budynku Szkoły Podstawowej w Mysłowie. Owady zlokalizowane w ociepleniu hali sportowej usuwali strażacy z OSP w Ksawerynowie. Ich interwencję odnotowano o godz. 12.55.

O godz. 17.13 strażacy wezwani zostali na ul. Cieszkowizna w Łukowie. Usuwali tam osy, które zagnieździły się w kanale wentylacyjnym jednego z domów. By usunąć zagrażające domownikom owady, należało rozebrać kilka cegieł z przewodu wentylacyjnego i spryskać je przy pomocy specjalnej gaśnicy. Na miejscu pracował 1 zastęp PSP.

Owady dały się we znaki także mieszkańcom Huty Dąbrowy (gm. Krzywda). Z groźnymi owadami zmagali się w piątek przed godziną 18 strażacy z OSP w Podosiu. Natomiast dzień później, w sobotę 8 września do identycznej interwencji zadysponowana została straż w Stoczku Łukowskim. Około godz. 16.45 szerszenie w przewodzie wentylacyjnym jednego z domów usuwał 1 zastęp OSP.

Ostatnim odnotowanym w weekend wezwaniem do os i szerszeni, był wyjazd OSP w Wierzejkach do Leszczanki. W budynku gospodarczym położonym bezpośrednio przy jednym z domów usuwane były szerszenie. Interwencja miała miejsce w sobotę (8.09) około godz. 18.10.

Wyjazd do sąsiedniego powiatu

W sobotę 8 września dwa pojazdy Ochotniczej Straży Pożarnej z Gręzówki podjęły interwencję w sąsiadującej z tą miejscowością gminie Wiśniew. We wsi Pluty płonęła ściółka w lesie, a do jej gaszenia zadysponowana została także „nasza” jednostka. Wezwanie miało miejsce chwilę po godz. 16.

Pożar siana i kiszonki

W niedzielę 9 września, kilka chwil po godz. 12 strażacy otrzymali informację o palącym się sianie i kiszonce w Jeleńcu (gm. Stanin). Informacja ta „przyszła” z obsługującego numer ratunkowy 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białej Podlaskiej. Na miejsce udały się jednostki OSP z Tuchowicza i Stanina, a także zastęp PSP z Łukowa. Strażacy po ugaszeniu ognia przystąpili do przerzucania kiszonki i dogaszania zarzewi ognia.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE