Reklama

Walentynkowe kartki zamiast mandatów

Opublikowano:
Autor:

Walentynkowe kartki zamiast mandatów  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czerwone bądź czarne kartki w kształcie serca otrzymywali kierowcy zatrzymywani przez funkcjonariuszy policji podczas walentynkowej akcji zorganizowanej wspólnie z Przedszkolem Miejskim nr 2 w Łukowie.

W dzień Świętego Walentego maluchy z miejskiej „Dwójki” wspólnie z pracownikami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie przestrzegały kierowców przed łamaniem przepisów na drodze.

Maluchy miały okazję zobaczyć, jak wygląda kontrola kierowców naruszających dozwoloną prędkość w strefie zamieszkania. 14 lutego przed południem na ul. Dmocha w Łukowie szóstka dzieci - Kacper, Julia, Paulina, Kacper, Ala i Ola  - wręczała własnoręcznie wykonane kartki zatrzymywanym do kontroli kierowcom. Ci, którzy jechali zgodnie z przepisami, na czerwonej kartce w kształcie serca mogli przeczytać podziękowania za właściwe poruszanie się po drogach, natomiast osoby naruszające przepisy, mogły liczyć tym razem na taryfę ulgową i oprócz pouczenia otrzymywały czarny kartonik z wypisaną prośbą o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Policjantom i dzieciom towarzyszyli też pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Łukowie, którzy w formie walentynkowego upominku wręczali kierowcom miejskie kalendarze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łukowie - sierż. szt. Aldona Bartosiewicz i mł. asp. Waldemar Komsta - tłumaczyli też dzieciom jak zachować się na drodze. Opiekunkami dzieci były nauczyciel wychowania przedszkolnego Małgorzata Białach oraz p.o. dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie Agata Zabielska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE