Reklama

Waldemar Siurek znowu sekretarzem miasta

Opublikowano:
Autor:

Waldemar Siurek znowu sekretarzem miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W wyniku konkursu 24 czerwca Waldemar Siurek został ponownie zatrudniony na stanowisku sekretarza miasta. Wcześniej był sekretarzem w kadencjach burmistrzów: Stanisława Osypińskiego, Ryszarda Ossowskiego, Krzysztofa Tymoszuka, Zbigniewa Zemły i Dariusza Szustka.

Do 22 listopada 2018 r. sekretarzem miasta był Ryszard Szczygieł. Otrzymał jednak wypowiedzenie z pracy.

 Z końcem maja 2019 r. Urząd Miasta ogłosił nabór na to stanowisko. Od kandydatów wymagano: minimum czterech lat na stanowisku urzędnika samorządowego, w tym co najmniej dwóch jako kierownik lub co najmniej czterech lat na stanowisku urzędnika samorządowego oraz tytułu magistra administracji lub prawa.  

Do konkursu zgłosiła się tylko jedna osoba. To Waldemar Siurek, który w 1984 r. uzyskał tytuł magistra administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 1 sierpnia tegoż roku rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Łukowie i zajmował stanowiska starszego referenta, a następnie inspektora. 27 września 1990 r. Rada Miejska powołała go na stanowisko sekretarza miasta. Zajmował je nieprzerwanie ponad 24 lat - do 9 lutego 2015 r. W tym czasie pełnił jednocześnie funkcję naczelnika Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Łukowie i Urzędu Miasta Łuków.

Wskutek wprowadzonych zmian organizacyjnych od 10 lutego 2015 r. do 23 czerwca 2019 r. był naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego.  


 W wyniku konkursu 24 czerwca Waldemar Siurek został ponownie zatrudniony na stanowisku sekretarza. Zgodnie z postanowieniami Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miasta, sprawuje także funkcję naczelnika Wydziału Organizacyjnego (wraz z Referatem Informatycznym, którym - jako Wydziałem Informatycznym - kierował Ryszard Szczygieł).

Nowy sekretarz jednocześnie pełni nadzór nad: Wydziałem Spraw Obywatelskich, Wydziałem Spraw Społecznych, Urzędem Stanu Cywilnego oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, a także odpowiada za organizowanie prac związanych z wyborami samorządowymi, parlamentarnymi, prezydenckimi i referendami. Jego zakres obowiązków obejmuje także bycie pełnomocnikiem ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Kontroli Zarządczej, której to funkcji nie sprawował jego poprzednik.  

Jak poinformował łukowski Urząd Miasta, wynagrodzenie Waldemara Siurka stanowi około 66 procent pensji, którą jako sekretarz otrzymywał Ryszard Szczygieł. Magistrat nie podał jednak dokładnej kwoty.      


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE