Reklama

Walczyli z pożarami traw i zboża

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Walczyli z pożarami traw i zboża - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy wyjazdy odnotowali w poniedziałek 9 lipca łukowscy strażacy do palących się traw oraz zbóż. Gdzie można było zobaczyć czerwone strażackie pojazdy?

Pierwsza tego typu interwencja miała miejsce w poniedziałkowy ranek, około godz. 9.30 w Aleksandrowie. Spaleniu uległo 10 arów zboża na pniu, a do akcji gaszenia pożaru udały się zastępy PSP w Łukowie i OSP w Łazach. Na szczęście właścicielowi pola udało się samemu opanować ogień jeszcze przed przybyciem strażaków. Ci skupili się na dogaszeniu pożaru.

Kolejny pożar miał miejsce około godz. 13 w Sarnowie w gminie Stanin. W miejscowości tej spaleniu uległo 4,5 ara trawy na jednej z posesji i około 0,5 ara zboża. W akcji uczestniczył zastęp PSP z Łukowa oraz jednostka OSP ze Stanina.

Najwięcej pracy przy gaszeniu pożaru strażacy mieli w Jedlance. Na nasypie kolejowym około godziny 17 spaleniu uległo około 28 arów suchej trawy. Spłonęło też około 2 arów zboża na pniu. W akcji gaszenia pożaru brali udział strażacy z OSP w Jedlance i jednostka z Łukowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE