Reklama

W Staninie czytają aż miło

Opublikowano:
Autor:

W Staninie czytają aż miło  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół w Staninie obfitował w działania mające na celu rozwijanie poziomu czytelnictwa wśród społeczności szkolnej.

Zainspirowane są spotkaniem pedagogów z Portugalii, Turcji, Danii, Zjednoczonego Królestwa, Włoch i Polski oraz realizacją zadań projektu Erasmus+ „Tell me more”, w którym uczestniczy szkoła. Starania nauczycieli z zespołu nauczycieli humanistów wspierane są przez zaproszonych do szkoły gości, którymi są rodzice naszych wychowanków, przedstawiciele środowiska oraz władz lokalnych. 


Wiele akcji rozwijających zamiłowanie do czytania przeprowadziła nauczycielka Marzena Kabat. Pod jej kierunkiem odbył się cykl spotkań, podczas których uczniów klasy VIb odwiedziły w szkole mamy, które czytały uczniom „Opowieść Wigilijną”. Podczas warsztatów czytelniczych prowadzonych przez p. Kabat, starsi uczniowie czytali młodszym (uczniowie klasy VI czytali uczniom z klasy IV) oraz uczniowie z klas równoległych czytali lektury swoim rówieśnikom (klasy VII).

 Uczniowie klas IV zachęcili też do czytania swoich rodziców, wypożyczając im ciekawe książki z biblioteki szkolnej. Niespodzianka ta była poprzedzona przeprowadzeniem wywiadów na temat ulubionych książek z dzieciństwa, które przeprowadziły dzieci ze swoimi rodzicami. Na podstawie przeczytanych książek, pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego, uczniowie pisali scenariusze, które zostały wykorzystane do przygotowania przedstawień szkolnych. Wystawiono „Baśnie Andersena” oraz „W oczekiwaniu na Św. Mikołaja”. Uczniowie wykonywali zakładki do książek. Tworzyli również ebooki, co nie było łatwym zadaniem, ponieważ wymagało korelacji wiedzy o swojej miejscowości z umiejętnościami informatycznymi. Wysiłek uczniów przyniósł efekt – powstały 3 ebooki, które zostały przekazane szkołom partnerskim jako promocja naszego kraju i regionu. W grudniu najmłodsi uczniowie tworzyli kartki z życzeniami świątecznymi, które teraz znajdują się na wystawkach w 5 krajach europejskich.

Wiele radości dostarczyły życzenia otrzymane od uczniów zagranicznych, które były czytane z ciekawością i przyczyniły się do rozwijania umiejętności czytania w języku angielskim. W działaniach zachęcić dzieci do kontaktu z książką angażują się nauczyciele wszystkich etapów edukacyjnych, począwszy od przedszkola, oraz nauczyciele wielu przedmiotów. Wierzymy, ze zgrana współpraca grona pedagogicznego przyniesie oczekiwany efekt. Bardzo cieszy nas fakt, że tak wiele osób wspiera nasze działania odwiedzając szkołę i poświęcając swój czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które już uczestniczyli w akcji i zachęcamy kolejnych. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE