Reklama

W parku i na cmentarzu oddali hołd powstańcom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bożena Bierejszyk

W parku i na cmentarzu oddali hołd powstańcom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielny wieczór łukowianie spotkali się przy \'mówiących kamieniach\' ks. gen. Stanisława Brzóski i jego adiutanta Franciszka Wilczyńskiego. Spotkanie miało na celu uczczenie bohaterów w 154. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.

O godzinie 18 wieczorem w niedzielę 22 stycznia kilkudziesięciu mieszkańców naszego miasta spotkało się w parku by uczcić Powstańców Styczniowych. W 154. rocznicę wybuchu Powstania łukowianie zjednoczyli się przy \"mówiących kamieniach\" ks. gen. Stanisława Brzóski oraz jego adiutanta, łukowskiego kowala Franciszka Wilczyńskiego.

Przy akompaniamencie powstańczych pieśni krótką charakterystykę wydarzeń sprzed ponad stu pięćdziesięciu lat przedstawiła Ewa Sposób. Była chwila zadumy i refleksji. Złożono kwiaty i zapalono znicze.

Po spotkaniu z ks. Brzóską i Wilczyńskim uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Cmentarz św. Rocha, by tam odwiedzić mogiły powstańców i zapalić znicze.

Niedzielną uroczystość przygotowali: Towarzystwo Fruwającej Muchy, Club Weteranów Szos, portal historyczny Łuków Historia oraz stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.

Fotogaleria: Organizatorzy


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE