Reklama

Reklama

W gminie Stanin leje się asfalt

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W gminie Stanin leje się asfalt - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycje w Staninie, Kiju, Tuchowiczu i Sarnowie.

Reklama

 Tuchowicz: 

 

 

 

Istniejąca podbudowa wzmacniana i uzupełniana jest kruszywem. W kolejnym etapie prac, na odcinku o długości 230 m położone zostaną 2 warstwy asfaltu. Nawierzchnia asfaltowa będzie miała do 4 metrów szerokości. Wzdłuż jezdni wykonane zostaną obustronnie pobocza o szerokości 0,5 m. Ponadto drogowcy wykonają regulację wysokościową zasuw wodociągowych.

 

 

 

Budowa drogi w Tuchowiczu w całości finansowana jest ze środków, które gmina Stanin pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

 

Wartość zadania to 111,5 tys zł. 

 

 

 

Stanin

 

 

Odcinek betonowej drogi gminnej o długości 300 m stał się asfaltowy. Drogowcy wykonali roboty przygotowawcze i ziemne, droga została wyczyszczona i wykonano jej podbudowę. Nowa nawierzchnia składa się z dwóch warstw. Wzdłuż remontowanego odcinka „osiedlowego” wykonane zostaną obustronnie pobocza o szerokości 0,5 m.

 

 

 

Remont drogi w Staninie możliwy jest dzięki pozyskanym przez gminę środkom zewnętrznym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość inwestycji to 74,4 tys zł.

 

 

 

Kij

 

 

Przebudowa drogi o długości 380 mb zakresem prac obejmuje: roboty przygotowawcze i roboty ziemne, podbudowę drogi roboty nawierzchniowe

 

roboty wykończeniowe. Na drodze położone zostały już dwie  warstwy nawierzchni a w najbliższym czasie, po obu stronach jezdni wykonane zostaną pobocza o szerokości 0,5m. Po zakończeniu wszystkich robót nawierzchniowych, na całym odcinku drogi powstaną oznakowania pionowe.

 

 

 

Koszt inwestycji   to 95 tys zł.  Gmina Stanin pieniądze na ten cel pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

 

Sarnów 

 

W tym tygodniu gmina ma  lać asfalt na trzech ulicach na Osiedlu Sarnów.  Będzie to dokończenie inwestycji rozpoczętej dwa lata temu kiedy to powstała podbudowa betonowa  tych  ulic. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE