Reklama

Usuwali skutki wichury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Wojcieszków, OSP Stanin

Usuwali skutki wichury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dużo pracy mieli strażacy w noc z soboty na niedzielę oraz niedzielny poranek 23 września. O godz. 0:36 w Kożuchówce (gm. Krzywda) jednostka z Łukowa usuwała z drogi konar drzewa tarasujący przejazd. W ruch poszły pilarki, które pomogły strażakom uporać się z problemem.

Drzewa bądź konary przewracały się na drogi również w Krzywdzie (godz. 4:48, interwencja OSP Krzywda), Adamowie (godz. 5:18, interwencja OSP Adamów), Oszczepalinie Drugim (godz. 5:30, interwencja OSP Wola Bystrzycka) i w miejscowości Czarna w gminie Serokomla. W tym ostatnim przypadku na drzewo najechał samochód osobowy. Strażacy (dwie jednostki OSP z Serokomli) pocięli przy pomocy pilarki drewno i udrożnili przejazd. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał.

Połamane konary drzew usuwali też strażacy z OSP w Wojcieszkowie i OSP w Dworni. W tym pierwszym przypadku interwencję odnotowano o godz. 5:58 w Burcu, a w drugim o godz. 6:36 w Baczkowie.

Skutki wichury usuwali też strażacy PSP w Łukowie. Tuż przed godziną 6 rano (23.09) na Al. Kaczyńskich znajdował się blaszany garaż, poderwany przez wiatr z pobliskiego osiedla Sienkiewicza. Wiatr uniemożliwiał rozebranie konstrukcji, więc strażacy zmuszeni zostali przywiązać ją do drzewa. Dopiero później poradzili sobie z zagrożeniem.

Niedziela poza porankiem upłynęła już spokojnie. Natomiast w nocy na poniedziałek 24 września strażacy usuwali kolejne skutki wichur. Pracowali też w poniedziałkowy poranek, m.in. na terenie gminy Stanin oraz w Burcu w gminie Wojcieszków. W obydwu tych przypadkach na lokalne drogi oraz linie energetyczne przewróciły się drzewa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE