Reklama

Usługa kurierska - jak ją reklamować?

Opublikowano:
Autor:

Usługa kurierska - jak ją reklamować? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zamawiałeś coś kiedyś przez Internet? Z pewnością tak, trudno bowiem znaleźć osobę, która nie miała z tym nigdy do czynienia. Żyjemy w czasach, kiedy przez Internet można kupić praktycznie wszystko, wiec ogromna ilość ludzi z takiej możliwości korzysta. Co to daje? Przede wszystkim, pozwala oszczędzić mnóstwo czasu, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni biegać po sklepach, stać w kolejkach, korkach i w ogóle wychodzić z domu, wszystko bowiem robione jest przed komputerem. Daje to ogromne możliwości, ponieważ w taki sposób, możemy zamówić wszystko i praktycznie wcale z domu się nie ruszać. Nie jest to co prawda najlepsze dla zdrowia, ale za to bardzo wygodne.

Zamawiałeś coś kiedyś przez Internet? Z pewnością tak, trudno bowiem znaleźć osobę, która nie miała z tym nigdy do czynienia. Żyjemy w czasach, kiedy przez Internet można kupić praktycznie wszystko, wiec ogromna ilość ludzi z takiej możliwości korzysta. Co to daje? Przede wszystkim, pozwala oszczędzić mnóstwo czasu, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni biegać po sklepach, stać w kolejkach, korkach i w ogóle wychodzić z domu, wszystko bowiem robione jest przed komputerem. Daje to ogromne możliwości, ponieważ w taki sposób, możemy zamówić wszystko i praktycznie wcale z domu się nie ruszać. Nie jest to co prawda najlepsze dla zdrowia, ale za to bardzo wygodne.

Jeśli zamawiałeś coś przez Internet, to na pewno korzystałeś z kuriera. Przesyłka kurierska jest wybierana najczęściej ze względu na szybkość dostarczenia paczki i wygodę, jaka się z tym wiąże. Kurier przynosi zamówioną paczkę pod Twoje drzwi i wystarczy tylko podpisać. Dzięki usługom kurierskim, prowadzonym na całym świecie jak np. latajacepaczki.pl, możliwe jest wysłanie paczki za granicę oraz złożenie zamówienia z innego kraju, czy te samodzielne wysłanie paczki za granicę.

Reklamowanie usługi

A co jeśli paczka, która do nas dotrze będzie uszkodzona? Takie sytuacje zdarzają się rzadko. Warto jednak wiedzieć, co zrobić, kiedy dojdzie do takiego zdarzenia i paczka którą dostaniemy do rąk, będzie zgniecioną, podartą lub uszkodzona w inny sposób. Czy w takim wypadku, należy się martwić i zamawiać ta samą rzecz jeszcze raz? Oczywiście, że nie. Można z powodzeniem złożyć reklamację usługi. Bowiem to przewoźnik, powinien dopilnować, żeby paczka dotarła do klienta cała i „zdrowa”. Jeśli dotrze do ciebie uszkodzona przesyłka, to do obowiązku kuriera należy spisanie protokołu o okoliczności stwierdzenia szkody.

Spisuje się również dokument, który wyjaśnia w jaki sposób powstało uszkodzenie. Wszystko zależy od tego, czy wynika ono z nieprawidłowego zapakowania przesyłki, czy też przewozu. W zależności od tego, winą zostanie obarczony nadawca lub dostawca. Pamiętaj, że każdy operator kurierski, posiada własny regulamin oraz przewiduje odmienne warunki zgłaszania takiej reklamacji. Dlatego, zamawiając paczkę, należy zwrócić uwagę, jaka firma kurierska będzie za nią odpowiedzialna.

Otwórz przy kurierze

Żeby spisać reklamację, kurier musi widzieć jak paczkę otwierasz i jest ona uszkodzona. Bez względu na to, czy uszkodzenia znajdować się będą na pudełku, czy też zamówiony przedmiot będzie potłuczony, zaś pudełko nieuszkodzone, reklamacja zostaje spisana. Jest jednak jeden warunek - musisz powiedzieć kurierowi, aby ten zaczekał, aż otworzysz paczkę. Niekiedy można usłyszeć, że się spieszy i nie bardzo ma czas, na czekanie aż otworzysz. Mimo wszystko, należy nalegać, aby kurier został, gdyż w razie uszkodzeń, trudno będzie dochodzić swoich praw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE