Reklama

Urząd Marszałkowski kupi uczniom tablety do nauki w domu

Opublikowano:
Autor:

Urząd Marszałkowski kupi uczniom tablety do nauki w domu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił wesprzeć uczniów w regionie i przekazać im sprzęt umożliwiający zdalne nauczanie.

Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego UMWL w oparciu  o informacje uzyskane od dyrektorów szkół województwa lubelskiego  (za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Lublinie) ustalił, że potrzeby w zakresie sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej zgłosiło blisko 6200 uczniów. Informacje o problemach w zakresie organizacji zdalnego nauczania zgłosiło 1170 szkół (podstawowych i ponadpodstawowych), czyli tylko połowa wszystkich szkół  z województwa, w których ze względu na stan epidemiczny trzeba było zorganizować nauczanie na odległość.   


Wsparcie dla maturzystów i ósmoklasistów    

Ze względu na ogromną liczbę zgłoszonych potrzeb Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił w pierwszej kolejności wspomóc maturzystów i ósmoklasistów. Chodzi  o zakup 1900 sztuk tabletów na kwotę blisko 2,5 mln zł. Do młodzieży trafią w sumie:   - 883 tablety dla uczniów klas ósmych, - 270 tabletów dla uczniów klas maturalnych, - 747 tabletów dla pozostałych najbardziej potrzebujących uczniów.   
Co ważne, tablety będą wyposażone w kompletne oprogramowanie oraz bezpłatny dostęp do Internetu na okres 3 miesięcy, czyli do zakończenia roku szkolnego. Trafią do uczniów wykluczonych cyfrowo. Zakup sprzętu będzie sfinansowany z budżetu samorządu województwa. 
Właścicielem sprzętu będzie samorząd lub szkoła, a nie uczeń. Pozwoli to na korzystanie z tabletów w celach edukacyjnych przez szkoły nie tylko w okresie epidemii. Tablety będą przekazane starostom wszystkich powiatów województwa lubelskiego. Ci przekażą je do szkół. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE