Reklama

Ulica Polna oficjalnie otwarta!

Opublikowano:
Autor:

Ulica Polna oficjalnie otwarta! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niecałe 2 mln złotych kosztowała budowa ulicy Polnej w Łukowie. W czwartek 11 października oficjalnie oddano inwestycję do użytku.

Władze miasta spotkały się dziś w samo południe na ul. Polnej w Łukowie. Właśnie w tym miejscu przecięta została wstęga, dopuszczająca symbolicznie możliwość użytkowania ulicy przez jej mieszkańców. Wstęgę przecinali m.in. burmistrz Dariusz Szustek, obecny szef PUiIK i były wiceburmistrz Marcin Mateńko, były prezes PUiIK Władysław Karaś, czy radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kopeć. Symbolicznego oddania inwestycji dokonał też poseł Krzysztof Głuchowski i przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Jodełko. Ten ostatni powiedział też o planach przebudowy pozostałej części ul. Polnej, krzyżującej się z ulicą Zabrowarną.

Nowo wybudowana droga kosztowała niespełna 2 mln złotych, z czego 997 tysięcy trafiło do budżetu miasta ze środków zewnętrznych. Wybudowana jezdnia liczy szerokość sześciu metrów i jest częściowo wykonana z nawierzchni bitumicznej i częściowo z kostki brukowej. Poza nią wybudowane zostały oddzielone pasem zieleni: dwumetrowy chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa o takiej samej szerokości. Ulica Polna zyskała też nowe skrzyżowania, w tym dwa wyniesione. Zainstalowano też na niej nowe oświetlenie uliczne. Wcześniej wybudowano też wodociąg i kanalizację.

Z nowej ulicy korzystają już mieszkańcy, jednak - jak udało nam się dowiedzieć - część z nich nie jest do końca zadowolona z inwestycji. By móc wybudować ulicę Polną, Miasto musiało wykupić część gruntów, bądź przejąć je na mocy specustawy i wypłacić odszkodowanie właścicielom. Spór budzi wielkość odszkodowania, jednak sprawa ta nie ma wpływu na użytkowanie samej ulicy.

Zobacz też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE