Reklama

Ulica Polna doczeka się remontu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ulica Polna doczeka się remontu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W kwietniu przyszłego roku rozpoczną się prace remontowe na ul. Polnej w Łukowie. Droga przypominająca na dzień dzisiejszy leśną ścieżkę, wkrótce zyska całkowicie nowy wygląd.

Między kwietniem a listopadem przyszłego roku trwać będą prace remontowe na ul. Polnej w Łukowie. Do miejskiej kasy "wpadło" właśnie 997 991 zł dofinansowania z Urzędu Wojewódzkiego w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Pieniądze te wspomogą budżet miasta i zostaną przeznaczone na budowę wyżej wymienionej ulicy.

Budowa ulicy Polnej kosztować będzie 1 995 383,80 zł z czego blisko milion złotych sfinansowanie zostanie ze środków zewnętrznych. Inwestycja zostanie podzielona na dwa odcinki o długości 741 i 138 metrów. Łącznie wybudowanych ma zostać 879 metrów drogi.

W ramach budowy pierwszego odcinka ul. Polnej zostanie wykonana jezdnia o szerokości sześciu metrów. Część będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej, część z kostki brukowej. Poza samą jezdnią zostaną wybudowane oddzielone pasem zieleni: dwumetrowy chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa o takiej samej szerokości. Miejsca dla pieszych i rowerów będą miały nawierzchnię z betonowej kostki brukowej. Ulica Polna zyska nowe skrzyżowania, w tym dwa wyniesione. Miasto planuje też postawić w tym miejscu 26 latarni. Drugi (krótszy) odcinek ulicy Polnej będzie miał jezdnię o szerokości 6 metrów oraz pobocza. Ulica będzie wykonana w tym miejscu z kostki brukowej. Na odcinku tym pojawią się też 4 latarnie uliczne.

Przypomnijmy, że jest to już trzecie dofinansowanie, jakie Miasto Łuków otrzymało z zewnątrz na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni. Pieniądze z zewnątrz trafią też m.in. na wykonanie termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 5 oraz na wymianę oświetlenia ulicznego w naszym mieście.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE