Reklama

Uczniowie na niebiesko dla autyzmu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: SP 4

Uczniowie na niebiesko dla autyzmu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kwiecień to miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 przybierając niebieskie barwy pokazali, że jednoczą się z osobami dotkniętymi autyzmem.

„Świat widziany przez niebieskie okulary” to tylko jedna z akcji zorganizowanych przez nauczycieli szkoły, by przekazać uczniom wiedzę na temat autyzmu. Przygotowane prace plastyczne można podziwiać w holu placówki. Ponadto uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim oraz Fundację „Żółty Latawiec” z Siedlec. „Niebieskie jest niebo, niebieskie jest morze. Narysuj, co jeszcze niebieskie być może” to konkurs, w którym wyróżnione zostały prace: Wojciecha Kowala z kl. I a, Artura Czarneckiego z kl. II a i Jakuba Mazurka z kl. II a. Podziękowania i dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Kacper Domżalski z kl. IIa i Maciej Trochim z kl. III a.


Kwietniowego dnia, przeciwdziałając niewiedzy i dyskryminacji osób z autyzmem, uczniowie klas I – III oraz klas IV przybrali niebieskie barwy. Jak mówią nauczyciele:


Stało się już tradycją szkoły kwietniowe szaleństwo w niebieskich barwach. Nie robimy tego dla siebie. Chcemy, aby osobom z autyzmem żyło się wśród nas jak najlepiej.


Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu. Wykorzystajmy ten szczególny czas, by dowiedzieć się na ten temat więcej. Zdiagnozowanych przypadków autyzmu przybywa z każdym rokiem coraz więcej.   Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE