Reklama

Uczniowie \'Kościuszki\' najlepsi w turnieju motoryzacyjnym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Uczniowie \'Kościuszki\' najlepsi w turnieju motoryzacyjnym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Testy wiedzy, sprawdzian z pomocy przedmedycznej i umiejętności prowadzenia pojazdów - takie zadania czekały na uczestników Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Najlepsi okazali się gospodarze.

Wczoraj odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku zmagania uczniów odbyły się w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Do rywalizacji zgłosiło się 11 grup. Trzyosobowe drużyny wystawiły szkoły: I LO w Łukowie (dwie drużyny), Zespół Szkół nr 1 w Łukowie, Zespół Szkół nr 2 w Łukowie (dwie drużyny), Zespół Szkół nr 3 w Łukowie (2 drużyny), Zespół Szkół w Adamowie, Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym (2 drużyny) oraz Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim.  

Na zawodników czekały dwa testy: wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, a także test wykazujący znajomość przepisów, które regulują zachowanie się pojazdów na skrzyżowaniach. Po tej części drużyny przystąpiły do zadania udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami prowadzenia motocykla i samochodu. W drugim przypadku była to jazda z talerzem Stewarta.  

Po przeprowadzonych eliminacjach powiatowych najlepsza okazała się drużyna z I LO w Łukowie i to oni będą reprezentowali nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie, a na trzecim druga drużyna gospodarzy.  

Organizatorem turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Łukowie, Starostwo Powiatowe w Łukowie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE