Reklama

Uczennica z "Reymonta" zna się na mediach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS nr 3 w Łukowie

Uczennica z "Reymonta" zna się na mediach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto opatentował maszynę do pisania? W jakim radiu jest emitowana audycja "Dzień Dobry Bardzo"? Kto powołuje prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej? Na te oraz inne pytania odpowiadali uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Laureatką w konkursie została Paulina Kalinowska z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie.

Uczennica „Reymonta” uczy się w klasie IV technikum. 15 i 16 marca uczestniczyła w finale V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Paulina odpowiadając poprawnie na większość pytań uzyskała w konkursie tytuł laureata. Olimpiadę pisano na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, który jest organizatorem tego wydarzenia. Po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach zawodnicy spotkali się z Anitą Werner - dziennikarką telewizyjną TVN, a następnie udali się na zwiedzanie gmachu TVP przy ul. Woronicza. Natomiast drugiego dnia zmagań najlepsi odpowiadali na pytania, którym przysłuchiwali się pozostali uczestnicy Olimpiady. Nagrodzone zostały też najlepsze szkoły.

Celem Olimpiady Wiedzy o Mediach jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach w społeczeństwie, a zwłaszcza wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz promocja edukacji medialnej, świadomego odbioru i współuczestnictwa w komunikacji społecznej. Opiekunem uczennicy w przygotowaniach do Olimpiady był Daniel Drygiel.

Pytania konkursowe wraz z kluczem odpowiedzi znaleźć można POD TYM ADRESEM.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE