Reklama

Uczcili pamięć powstańców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Uczcili pamięć powstańców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed kilkudziesięcioma minutami zakończyły się miejskie obchody 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zorganizowano je przy pomniku na placu Narutowicza.

Przedstawiciele władz miasta, starostwa powiatowego i gminy Łuków uczestniczyli w porannych obchodach 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Przy pomniku upamiętniającym wydarzenia sprzed lat, zlokalizowanym na placu Narutowicza odbyła się uroczystość, w której przypomniano postacie wywodzące się z Ziemi Łukowskiej, które walczyły w zrywie narodowym przeciwko Imperium Rosyjskiemu.

W uroczystości udział wziął szkolny chór z Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie, który odśpiewał hymn państwowy oraz Rotę. Byli też obecni recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury, którzy zadbali o część artystyczną. Głos zabrał m.in. wiceburmistrz miasta Marcin Mateńko.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta i Łukowski Ośrodek Kultury. Ten ostatni zaprasza na pokaz filmu „Wierna Rzeka”, którego akcja dzieje się właśnie w czasie powstania

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE