Reklama

Tytuł za humanitaryzm

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Tytuł za humanitaryzm - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowska Czwórka została Szkołą, która Niesie Pomoc.

Tytuł placówce nadała prezes Zarządu Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.
W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie wzięli udział w kampanii „Niosę pomoc” i zorganizowali projekty: „Studnia dla Południa”, „Świat bez głodu” oraz „Zróbmy pokój”. Realizowali je pod opieką: Agnieszki Bryły, Moniki Jaworskiej i Huberta Dybciaka.
W ramach akcji uczestnicy mieli możliwość uświadomienia sobie znaczenia pokoju zarówno w skali globalnej, jak i w ich codziennym życiu, uczenia się radzenia sobie z sytuacjami konfliktowymi, nabycia umiejętności współpracy oraz prowadzenia rzetelnych dyskusji na problemowe tematy. Uczniowie na zajęciach wychowawczych zdobywali wiedzę na temat pomocy humanitarnej, dostępu do żywności na świecie oraz sytuacji ludzi w krajach ogarniętych wojną. Ważnym elementem kampanii był konkurs plastyczny „Nasz bohater chleb”. Młodzież zapoznała się również z problemem nierównego dostępu do wody i szczególnie dramatyczną sytuacją w Sudanie Południowym. Uczniowie obejrzeli film o pomocy humanitarnej w Afryce. Zorganizowano także zbiórkę pieniędzy na budowę studni w Sudanie. Włączyła się w nią cała szkolna społeczność.
- Misją Polskiej Akcji Humanitarnej jest uczynić świat lepszym przez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych. Wierzymy, że otrzymanie tytułu „Szkoły, która Niesie Pomoc” zmobilizuje uczniów oraz nauczycieli do podejmowania kolejnych akcji, których efektem będzie zwrócenie uwagi na globalne problemy świata - czytamy na stronie internetowej szkoły.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE