Reklama

TYLKO U NAS: Poradnia dziecięca przeniesiona na "Aleje"

Opublikowano:
Autor:

TYLKO U NAS: Poradnia dziecięca przeniesiona na "Aleje" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mali pacjenci są przyjmowani od poniedziałku, 8 czerwca.

Za 200 tys. zł dyrekcja szpitala wykonała remont przychodni na al. T. Kościuszki. To tu nową lokalizację znalazła przeniesiona z ul. Rogalińskiego Poradnia Dziecięca. Remont był po to, aby dostosować niewykorzystywane pomieszczenia. Mają się w nich znaleźć gabinety lekarskie. - Potrzebne było malowanie ścian i sufitów, wymiana drzwi, montaż nowej armatury sanitarnej umywalek, sanitariatów oraz wykonanie posadzek z wykładzin oraz płytek - wylicza Dariusz Orzeł, zastępca dyrektora ds. inwestycji i remontów. W ramach przebudowy powstały  dwa niezależne wejścia do Poradni dziecięcej. Jedno dla pacjentów zdrowych, drugie dla chorych. Jest nowy monitoring.

 

 Ma być lepsza dostępność

Reorganizacja w SP ZOZ polega na likwidacji kilku komórek, są to: Poradnia Lekarzy POZ dla Dzieci, Gabinetu Zabiegowego dla Dzieci, Punktu Szczepień oraz Poradni Pielęgniarki i Położnej i przeniesienia ich do nowej lokalizacji. - Przyczyną są przede wszystkim wymagania stawiane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dotyczące zapewnienia opieki lekarskiej w godz. 8 - 18 - uzasadniał jesienią dyrektor szpitala Mariusz Furlepa. -  Obecnie w związku z brakiem lekarzy pediatrów SP ZOZ w Łukowie nie jest w stanie zrealizować tych wymagań w obu poradniach POZ będących w strukturze Zakładu - tłumaczy podczas jednej z sesji Rady Miasta. 

 Na ul. Rogalińskiego pediatrzy dyżurowali zazwyczaj do wczesnego popołudnia. Po południu są dyżury w "Alejach". 

 Teraz Poradnia dziecięca działająca jedynie w tym drugim miejscu ma pracować dłużej. Zdaniem dyrekcji szpitala "scentralizowanie świadczeń medycznych spowoduje większą dostępność lekarzy". 

- Od godz. 8 do 18 będzie dyżurowało od trzech do czterech lekarzy - podkreśla szef szpitala św. Tadeusza.

 

 Na Rogalińskiego nie będzie pusto

- Borykamy się z brakiem miejsca dla "medycyny pracy" - wyjaśnia szef szpitala. Jak informuje, rośnie zapotrzebowanie na usługi w tym zakresie. Gabinety "medycyn pracy" miałyby się przenieść na parter Przychodni przy ul. Rogalińskiego, które do niedawna zajmował Poradnia dziecięca. To nie wszystko. W tym miejscu - według planów - nadal miałaby działać poradnia dla dzieci, ale już nie z zakresu podstawowej opieki, ale specjalistyczna. - Miałaby ona służyć dzieciom opuszczającym szpital. Zarówno noworodkom, jak i pacjentom starszym - mówi Furlepa. To tu mają odbywać się wizyty kontrolne małych pacjentów, w tym na przykład dyżury kardiologa.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE