Reklama

Trwają zapisy do szkółki rzeźbiarskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Trwają zapisy do szkółki rzeźbiarskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne w Łukowie informuje, że trwają jeszcze zapisy do szkółki rzeźbiarskiej. Zajęcia "pełną parą" ruszają od października.

Od początku października ruszają zajęcia szkółki rzeźbiarskiej, której działalność zainaugurowało na nowo Muzeum Regionalne w Łukowie. Od nowego miesiąca w każdy piątek o godz. 16:00 prowadzone będą warsztaty z utalentowaną młodzieżą szkolną Łukowa i okolic, w wieku od 10 do 18 lat. Zajęcia poprowadzą rzeźbiarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych, którzy przekażą uczestnikom ,,szkółki” umiejętności warsztatowe, połączone z nauką rzeźbienia w drewnie przy zachowaniu tradycyjnej treści i formy współczesnej rzeźby ludowej regionu łukowskiego.

Muzeum Regionalne wciąż zachęca do zapisywania się na zajęcia. Uczynić to można w gmachu muzeum przy ul. Piłsudskiego w Łukowie, bądź w samej pracowni za budynkiem. Celem działalności „szkółki” jest upowszechnianie wśród młodzieży tradycyjnej rzeźby ludowej, wyszukiwanie młodych talentów, kształtowanie ich umiejętności warsztatowych.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE