Reklama

Trwa protest przed starostwem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Trwa protest przed starostwem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 60 osób strajkuje przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Łukowie. Protest zorganizował związek zawody Sierpień '80 z Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach.

Manifestacja zaczęła się około godziny 12.30 i ma potrwać do 14.30. Na miejscu jest około 60 osób, którzy manifestują swoje niezadowolenie z warunków pracy i płacy w Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. Skandowane są m.in. hasła przeciwko staroście Januszowi Koziołowi. Zgromadzeni żądają, by starosta wyszedł przed budynek i podjął rozmowy z pracownikami DPS.

Pikietujący regularnie wkraczają też na przejście dla pieszych nieopodal urzędu, gdzie blokują ruch drogowy. Manifestację obstawia policja, pojawiają się też mieszkańcy zainteresowani protestem. W strajku oprócz pracowników Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach, uczestniczą także związkowcy z Katowic oraz Świdnika, widziani też są przedstawiciele partii Razem.

Aktualizacja: protest zakończono godzinę przed planowanym czasem, czyli około 13.30. Pikietującym nie udało się porozmawiać ze starostą Januszem Koziołem. Dziś był on bowiem... na urlopie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE