Reklama

Trwa akcja Tesco. Grupy z Łukowa walczą o grant

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Trwa akcja Tesco. Grupy z Łukowa walczą o grant - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 4 czerwca trwa głosowanie w hipermarkecie Tesco na najlepszą akcję grantową w ramach programu "Decydujesz Pomagamy". O nagrodę w wysokości 5 tys. zł rywalizują dwa stowarzyszenia z Łukowa.

Stowarzyszenie Kreatywne Kobiety oraz Łukowskie Forum Rozwoju walczą o wygraną w IV edycji programu grantowego „Decydujesz Pomagamy” Fundacji Tesco. Głosowanie na najlepsze lokalne inicjatywy odbywa się od 7 maja do 4 czerwca m.in. w sklepie przy ul. Międzyrzeckiej w Łukowie.

Kreatywne Kobiety walczą o realizację programu „Zdrowa Rodzina”, a Łukowskie Forum Rozwoju chce przeznaczyć wygraną na kupno nowych książek dla miejskich bibliotek. Obie grupy szerzej opisują swoje zamierzenia na stronie internetowej programu:

- Rodzinne Targi Zdrowia i Urody to projekt skierowany do wszystkich mieszkańców Łukowa oraz Gminy Łuków. Celem przedsięwzięcia jest promocja zdrowego trybu życia, upowszechnianie badań profilaktycznych, ze szczególnym skierowaniem uwagi na potrzeby oraz problemy seniorów. Na targach będzie można skorzystać ze specjalistycznych darmowych konsultacji oraz badań. Seniorzy otrzymają darmowe "pudełko życia" ułatwiające pracę służbom ratowniczym i medycznym w momencie zagrożenia życia
– informują o swoim projekcie Kreatywne Kobiety.

- Czytanie jest ważne, niestety wiele osób nie przeczytało w ciągu ostatniego roku ani jednej książki. Ten wskaźnik nie zmienia się od lat. Łukowskie Forum Rozwoju chce zmienić te nawyki poprzez zakup nowych książek dla miejskich bibliotek. To mieszkańcy wybiorą nowe tytuły wydawnicze, które zostaną zakupione w ramach projektu. Forum chce, aby jak najwięcej osób skusiło się i odwiedziło lokalną bibliotekę
– opisuje z kolei swój projekt Łukowskie Forum Rozwoju.

Po trzech tygodniach głosowania Łukowskie Forum Rozwoju ma na swoim koncie 6015 głosów. Kreatywne Kobiety mają ich 7500. Liderem jest stowarzyszenie „Bugowiaki” z Terespola, które uzbierało 7680 żetonów. O tym, kto otrzyma główną nagrodę, czyli grant na 5 tys. złotych, dowiemy się już wkrótce. Póki co, każdy z klientów Tesco otrzymuje za dokonane zakupy żeton uprawniający do głosowania, który może wrzucić do urny symbolizującej konkretny projekt. O zwycięstwie decyduje suma głosów uzyskanych w sklepach Tesco w Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim oraz Terespolu.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE