Reklama

To oni służą mieszkańcom. Święto policji w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

To oni służą mieszkańcom. Święto policji w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkudziesięciu pracowników Komendy Powiatowej Policji w Łukowie otrzymało w piątkowe przedpołudnie 20 lipca akty nominowania na wyższe stopnie mundurowe. Funkcjonariusze policji z powiatu łukowskiego obchodzili dziś swoje święto.

24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Dziś policjanci i policjantki oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Łukowie obchodzili z tej okazji swoje święto.

Świętowanie rozpoczęto od mszy świętej odprawionej w łukowskiej kolegiacie. Następnie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano uroczystą zbiórkę, na której nominowano na wyższe stopnie wielu pracowników policji. Nagrodzono też policjantów osiągających sukcesy w danych dziedzinach.

Głos zabrał m.in. Komendant Powiatowy Policji nadkom. Leszek Misiak. W swoim przemówieniu wspomniał o trwającym remoncie komendy i podziękował za zaangażowanie swoim koleżankom i kolegom. Podobne życzenia do pracowników KPP w Łukowie skierował też podinsp. Jerzy Czebreszuk, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

W piątkowe przedpołudnie 20 lipca, w trakcie policyjnego święta wiele odniesień padło do przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Policja - młodsza jedynie o rok od naszego państwa - jest dziś jedną z formacji cieszących się największym zaufaniem społecznym. Wielokrotnie kwestię tą podkreślali oficjele w trakcie okolicznościowych przemów.

Natomiast już wkrótce przedstawimy informację, kto zyskał tegoroczne nominacje na wyższe stopnie mundurowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE