Reklama

Terytorialsi wyruszyli na poligon

Opublikowano: pon, 5 sie 2019 08:18
Autor:

Terytorialsi wyruszyli na poligon  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 600 żołnierzy OT z Lubelszczyzny rozpoczęło pierwszą turę szkolenia zintegrowanego na poligonie w Nowej Dębie. W sumie do 13 września w trzech turach szkolenie przejdzie ponad 1500 żołnierzy

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Nowej Dębie na Podkarpaciu rozpoczęło się szkolenie zintegrowane żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jako pierwsi - do 9 sierpnia będą szkolić się Terytorialsi z 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina oraz 23 batalionu lekkiej piechoty z Białej Podlaskiej. W drugiej turze pojadą żołnierze OT z Zamościa, a w trzeciej z Dęblina i Chełma.

Żołnierze OT będą doskonalić swoje umiejętności indywidualne oraz ćwiczyć współdziałanie w  sekcjach. Poligon to przede wszystkim okazja, aby zdobyć nowe umiejętności i przećwiczyć to, na co nie pozwalają warunki garnizonowe. W programie szkolenia są, m.in. zajęcia z taktyki, strzelectwa, łączności, pomocy przedmedycznej. Umiejętności będą szlifować żołnierze we wszystkich specjalnościach jakie występują w lubelskiej brygadzie.

Będą ćwiczenia z obsługi moździerzy, rzutu granatem oraz szkolenia dowódcze dla kadry różnego szczebla. Szkolenie zintegrowane, organizowane na poligonach, to podsumowanie całego cyklu szkoleń w ramach pierwszego etapu szkolenia indywidualnego żołnierzy OT. Poligon to czas bardzo intensywnej nauki. Każdy dzień wypełniają zajęcia, trwajace po 12 godzin. Żołnierze zobligowani są do odbycia takiego szkolenia raz w roku. Letnia edycja szkolenia zintegrowanego na poligonie w Nowej Dębie potrwa do 13 września. 
W trzech, dwutygodniowych turach, szkolenie przejdzie w sumie ponad 1500 żołnierzy 2 LBOT.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE