Reklama

Taksówkarskie ciekawostki - co najbardziej cenią klienci taxi?

Opublikowano:
Autor:

Taksówkarskie ciekawostki - co najbardziej cenią klienci taxi? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czemu najczęściej zamawiamy taksówki i co jest dla nas w takiej sytuacji najważniejsze? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące świata taxi mogą być zaskakujące.

Przemysł taksówkowy to branża, której pracownicy obsługują najrozmaitsze, nierzadko bardzo nietypowe zlecenia. Istnieje jednak kilka stałych cech, które przypisać można większości klientów. Dzięki badaniom rynkowym można dowiedzieć się między innymi, dlaczego najczęściej zamawiane są taksówki oraz co jest dla zamawiających najistotniejszą kwestią.

Czynnik kluczowy: cena

Jeżeli chodzi o najistotniejszą kwestię dla zamawiającego, to dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem, że jest nią cena za kurs. Podczas badań rynkowych aż 85% ankietowanych wskazało cenę ją jako najistotniejszy czynnik przy zamawianiu przejazdu (źródło: https://mobirank.pl/2017/01/17/raport-polskie-taksowki-2016/). Na drugim miejscu (z wynikiem 79% - badania zezwalały na kilka odpowiedzi) uplasowała się dostępność pojazdu w danym momencie. Co ciekawe, cena jest dla klientów tak istotna, że mało kto przejmuje się renomą danej firmy wśród przyjaciół czy rodziny - taką odpowiedź wybrało zaledwie 3%. Ogólna zgoda panuje co do tego, kiedy najczęściej korzysta się z usług taksówek - są to wieczorne wyjścia w celach rozrywkowych oraz późne powroty z pracy (odpowiednio 68% i 65%).

Nocne „niespodzianki”

Powyższe statystyki najlepiej obrazują charakterystykę pracy taksówkarzy - w tym zawodzie największych obrotów można się spodziewać podczas weekendowych godzin wieczornych, czyli w czasie, gdy nietrudno o nieoczekiwane i - niestety - nie zawsze przyjemne sytuacje. Z tego powodu dla firm taksówkowych niezwykle istotne jest zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie, zawierające korzystne warunki dotyczące np. uszkodzeń czy zużycia pojazdu. Na szczęście na rynku ubezpieczeń istnieją obecnie wyspecjalizowane w takich usługach firmy, np. Insurance Factory, które zajmują się m.in. ubezpieczaniem nie tylko pojedynczych pojazdów, ale też całych flot taksówek. Warto sprawdzić ofertę pod adresem https://www.insurancefactory.co.uk/taxi-insurance.

Jak wskazują statystyki, najbardziej dochodowym okresem dla taksówkarzy są weekendowe godziny wieczorne. Z tego względu firmom opłaca się zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, przygotowane pod ewentualność wydarzeń związanych z uszkodzeniem czy zużyciem pojazdu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE