Reklama

"Szustek poniżej średniej" - głos mieszkańca przed wyborami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Orzeł

"Szustek poniżej średniej" - głos mieszkańca przed wyborami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na kilkadziesiąt godzin przed wyborami, głos na temat jednego z kandydatów postanowił zabrać jeden z mieszkańców miasta. Poniżej publikujemy w całości jego przemyślenia dotyczące sytuacji w mieście.

Inwestycje Pana Burmistrza Szustka w infrastrukturę to propaganda mydląca oczy. Jak się spojrzy z szerszej perspektywy to już nie wygląda to tak kolorowo. Wyjaśniam dlaczego.

Każdy wie, że w kraju inwestycji jest wiele i warto porównywać się do innych, żeby widzieć obraz nieco szerzej i mieć jakiś punkt odniesienia, a nie tylko z perspektywy własnego podwórka w stylu "bo nikt nie zrobił tyle co Burmistrz".

Jak porównamy się do innych miast powiatowych to Łuków wypada blado. Na 262 miejsca w rankingu, Łuków zajmuje 212 miejsce w wydatkach na inwestycje przeliczając na jednego mieszkańca (lata 2015-2017). Pokrywa się to z rankingiem wydatków z funduszy europejskich. Tutaj na 262 miejsca Łuków zajmuje pozycję nr 226 (lata 2014-2017). Z miast powiatowych województwa lubelskiego w rankingu inwestycyjnym za nami są tylko Włodawa i Ryki. (Dane GUS)

Wiele mówi się o tym jak to ludzie z innych miast do nas przyjeżdżają na basen czy zobaczyć zalew. Tak jakby Łukowiacy nie jeździli do radzyńskiego aquaparku, siedleckiego kina (w Łukowie siedzenia niewygodne strasznie), na mecz do Siedlec na lepszy stadion i dla wyższego poziomu piłkarskiego. Każde miasto pokroju Łukowa ma coś, czego nie mają inne i odwrotnie. Nie popadajmy w samozachwyt i nie spoczywajmy na laurach, bo się niczym wielkim nie wyróżniamy. Wymagajmy.

To co zrobił Dariusz Szustek w kontekście rozwoju okolicznych miast jest koniecznością, a nie czymś ekstra i wartością dodaną. Pomijam już fakt, że duża część inwestycji była planowana "pod wybory". My chcemy się równać z takimi gminami jak Adamów, Krzywda czy może jednak chcemy rywalizować z Siedlcami i Białą Podlaską? Z całym szacunkiem dla dwóch wymienionych gmin, bo generują one większe nakłady inwestycyjne w przeliczeniu na mieszkańca, niż Łuków. (lata 2015-2017, Dane GUS)

Słysząc wspomniany już argument "bo nikt nie zrobił tyle co Burmistrz" totalnie to do mnie nie trafia z uwagi na to co napisałem powyżej. Burmistrz sprawował swoje rządy przez dwie kadencje. Beton zastygł już dawno, więc już czas na zmiany, bo i czasy się zmieniają, świat przyśpiesza, a nasze miasto potrzebuje nowego rozdania. Mam nadzieję, że społeczeństwo Miasta Łuków to dostrzeże i zmiana nastąpi, a nowy Burmistrz poprawi te przeciętne wyniki obecnego.

Łukasz Orzeł


Artykuł sponsorowany
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE