Reklama

Reklama

Szkoły w Zastawiu i Staninie odnowią stołówki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Szkoły w Zastawiu i Staninie odnowią stołówki  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości GMINA STANIN Gmina pozyskała wsparcie finansowe dla kolejnych szkół, w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Reklama

Pieniądze przeznaczone zostaną na doposażenie i poprawę standardów szkolnych stołówek w Staninie i Zastawiu. Każda ze szkół otrzymała wsparcie w wysokości 100 tys. zł z czego 80 tys. to dofinansowanie, a 20 tys. stanowi wkład własny gminy.

 W Zespole Szkół w Staninie ze stołówki szkolnej korzysta około 470 dzieci. Są to uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Pracownicy stołówki przygotowują również około 150 porcji w formie cateringu do szkół w Jonniku i Sarnowie.

 

 Dla wszystkich uczniów korzystających ze stołówki przygotowywane są dwudaniowe obiady, a dla oddziałów przedszkolnych dodatkowo śniadania i podwieczorki.

 

Wsparcie jakie szkoła otrzymała przeznaczone zostanie na doposażenie i poprawę standardu już działającej stołówki. Wymienione zostaną: piec, szafa chłodnicza i mroźnicza, zmywarka, szatkownica do warzyw oraz taboret gazowy. Kuchnia szkolna wzbogaci się też o nowe sprzęty. Dokupione zostaną mikser, blender, gofrownice, czyli sprzęt niezbędny do przygotowania posiłków. Zużyte akcesoria kuchenne wymienione zostaną na nowe.

  - Nowoczesne wyposażenie i sprzęt z pewnością usprawni pracę pań kucharek, ale i stworzy możliwość do przygotowywania bardziej wyszukanych i różnorodnych dań. Będzie to sprzęt nowy i lepszej jakości. Posiadane przez szkołę wyposażenie jest już wysłużone – mówi dyrektor szkoły – Izabela Gromada.

 

Dzięki dofinansowaniu także stołówka w Publicznej Szkole Podstawowej w Zastawiu zyska nowe oblicze.

W pomieszczeniach planowane są prace remontowo-adaptacyjne oraz zakup i montaż mebli. Za pozyskane pieniądze zakupiony zostanie również sprzęt gastronomiczny na stanowisko obróbki cieplnej, sporządzania potraw i napojów. Stołówka wzbogaci się m.in. o szafę chłodniczą, mroźniczą, zmywaro – wyparzarkę, stół nierdzewny do mycia wstępnego ze zlewozmywakiem oraz szafę magazynową.

Gdy szkoła pracuje w systemie stacjonarnym, ze stołówki korzysta łącznie ponad 100 uczniów.

 

 - Cieszymy się ogromnie z pozyskanych środków. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego projektu, poczynając od pomysłodawców programu „Posiłek w szkole i w domu”, poprzez organ prowadzący. Dzięki tej inwestycji nasza kuchnia zostanie bardzo gruntownie wyremontowana. Do przygotowywania posiłków będziemy dysponować nowoczesnym i trwałym sprzętem – mówi dyrektor Agnieszka Sawczuk.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy