Reklama

Szkolny Dzień Zdrowia w Alejach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS nr 1

Szkolny Dzień Zdrowia w Alejach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 marca w \"Alejach\" uczniowie spotkali się ze specjalistami, którzy powiedzieli im jak żyć zdrowo i sportowo.

W Alejach zdrowo i sportowo to hasło Szkolnego Dnia Zdrowia, który odbył się 21 marca w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Celem projektu było poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie zdrowia i czynników zagrażających zdrowiu, a także kształcenie pozytywnej motywacji oraz nawyków zachowań prozdrowotnych i proekologicznych, rozwijanie umiejętności pielęgnowania zdrowia.

Tego dnia szkoła gościła grono specjalistów z dziedzin powiązanych z tematyką prozdrowotną. Wśród nich byli: dr Katarzyna Nawrocka-Matejek (koordynatorka Forum Wzajemnego Wsparcia Rak nie wyrok), Aneta Dziołak (dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse), Jacek Ptaszyński (trener osobisty, prowadzący zajęcia Cross Łuków), Edyta Chromińska (trenerka zdrowego stylu życia, z firmy Body Perfekt, dyrektor biura regionalnego Oriflame w Łukowie), Beata Baran (przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, koordynator ogólnopolskiego programu edukacyjno-profilaktycznego Ars, czyli jak dbać o miłość), oraz Katarzyna Szczęśniak i Katarzyna Dołęga (słuchaczki Medycznego Studium Zawodowego im. J. Korczaka w Łukowie).

W trakcie przerw i po wykładach uczniowie Alej mogli zasięgnąć profesjonalnych porad w zakresie prawidłowego odżywiania i dbania o ciało, a także skorzystać z masażu i specjalistycznych ćwiczeń. Konsultantki firmy Oriflame przygotowały konkurs, w którym można było wygrać kosmetyki. Część uczniów zmierzyła się również z testem wiedzy o zdrowiu pt. Wiem co jem.

Organizatorami Szkolnego Dnia Zdrowia byli: Liliana Kołodyńska (koordynator projektu), Bogumiła Szaszko, Anna Jasińska-Cichosz, Grażyna Buczek, Marzena Głos i Andrzej Bartnikiewicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE