Reklama

Szkoła z certyfikatem

Opublikowano: wt, 7 maj 2019 14:08
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Szkoła z certyfikatem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym został zakwalifikowany do kontynuacji programu "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe". Oznacza to, że kadeci uczący się w placówce będą mieli lekcje prowadzone m.in. przez profesjonalnych wojskowych.

Szkoła z gminy Krzywda zakwalifikowała się w ramach III edycji powyższego programu, która prowadzona będzie w latach szkolnych 2019/2020 oraz 2020/2021. Program jest już zresztą obecny w placówce.

- To bardzo dobra wiadomość dla kandydatów do klas wojskowych. Oznacza ona, że nauka w tych klasach, w ramach przedmiotu "Edukacja wojskowa", będzie prowadzona w ścisłej współpracy z wyznaczoną jednostką wojskową, na terenie której raz w miesiącu uczniowie będą odbywali całodniowe zajęcia szkoleniowe - mówią przedstawiciele Zespołu Szkół.

Kadeci z Radoryża będą mogli wziąć też udział w pięciodniowym obozie wojskowym, na terenie jednej z jednostek. Na zakończenie nauki otrzymają certyfikaty ukończenia klasy wojskowej, wystawione przez Biuro do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej. Certyfikaty umożliwiają zdobycie dodatkowych punktów w naborze do akademii wojskowych oraz pierwszeństwo w przyjęciu do zawodowej oraz terytorialnej służby wojskowej.

- Wszystkich absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy są zainteresowani mundurem zapraszamy do Radoryża Smolanego. W powiecie łukowskim nie ma innej szkoły, która organizuje takie obozy. Można na nim poznać smak przygody z mundurem oraz pokonać własne słabości - zachęcają do podjęcia nauki w placówce, nauczyciele z Radoryża.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE