Reklama

Reklama

#SZKOŁA PAMIĘTA I AKCJA #ZNICZ PAMIĘCI W ZS NR 3 W ŁUKOWIE

Opublikowano: wt, 2 lis 2021 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie "Rolnika" po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta, której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się tym w mediach.

Reklama

W celu uwrażliwienia młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach narodowych i regionalnych oraz rozwijania zainteresowań przeszłością Zespół Szkół nr 3 zorganizował kilka przedsięwzięć o tematyce patriotycznej.

 We wrześniu uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, który został przedstawiony podczas  inauguracji nowego roku szkolnego oraz gazetkę ścienna upamiętniającą  82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W październiku młodzież z klas  2TCb, 3TŻ i 3TI uczestniczyła w lekcji historycznej w Muzeum Powstania Warszawskiego.  Uczniowie, spacerując po stylizowanych ulicach dawnej Warszawy, przy odgłosach bicia serca, wybuchów bomb i dźwięku wyjących syren, poznali dzieje Powstania Warszawskiego i największej martyrologii nie tylko żołnierzy Armii Krajowej, ale również ludności cywilnej. Na tej podstawie została opracowana prezentacja multimedialna „Powstańcza Warszawa”, która będzie wykorzystywana podczas zajęć lekcyjnych dla upamiętnienia bohaterów powstania.

Jak co roku młodzież zadbała również o groby osób, które zginęły w obronie Ojczyzny.  Na łukowskim cmentarzu uczniowie we współpracy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków przeprowadzili przedsięwzięcie porządkowania nagrobków partyzantów Armii Krajowej oraz żołnierzy, którzy zginęli w walce o wolność w czasie II wojny światowej. W finałowym  momencie akcji #SzkołaPamięta tj. 29 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz św. Rocha oraz łukowski cmentarz wojskowy na ulicy Strzelniczej, gdzie uczcili pamięć o bohaterach i zapalili  symboliczne znicze. Było to działanie, które co roku przeprowadzane jest w „Rolniku” w ramach cyklicznej akcji „Znicz pamięci”.

               

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.