Reklama

Szacowanie strat po suszy. Gminy czekają na wnioski

Opublikowano:
Autor:

Szacowanie strat po suszy. Gminy czekają na wnioski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Gminy Łuków informuje o możliwości składania dokumentów o szacowanie strat powstałych w wyniku suszy. Na wnioski rolników urzędnicy czekają do 10 lipca.

Gmina Łuków zachęca do składania wniosków o oszacowanie strat spowodowanych wystąpieniem panującej w ostatnich tygodniach suszy. Jak czytamy w nadesłanej do mediów informacji, z proponowanej pomocy finansowej Państwa będą mogli skorzystać wyłącznie rolnicy, u których straty spowodowane suszą wyniosły co najmniej 30% średniej produkcji z ostatnich trzech lat w całym gospodarstwie rolnym (łącznie z produkcją zwierzęcą). Wnioski należy składać do 10 lipca w pokoju nr 38 w siedzibie Urzędu Gminy Łuków, w godzinach pracy urzędu.

Identyczna procedura ma miejsce m.in. w gminie Stanin. Rolnicy z tego terenu mogą składać stosowne wnioski do 10 lipca w siedzibie Urzędu, w pokoju nr 8.
Jak napisano na stronie internetowej urzędu, straty w gospodarstwach rolnych spowodowane przez suszę, powinny być zgłaszane przez właścicieli gospodarstw rolnych lub działów specjalnych produkcji niezwłocznie po wystąpieniu zjawiska lub stwierdzeniu jego skutków.

Wymagane dokumenty, niezbędne do złożenia wniosku, dostępne są m.in. POD TYM ADRESEM. Pobrać je również z TEGO ADRESU, a także ze strony internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE