Reklama

Święto miodu i ogrodu w Miziarach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: www.stoczeklukowski.pl

Święto miodu i ogrodu w Miziarach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 sierpnia mieszkańcy Mizar w gminie Stoczek Łukowski spotkali się na festynie \"Święto miodu i ogrodu\".

Tematyczna impreza była zorganizowana już po raz drugi. Jej pomysłodawcy przygotowali atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Chętni mogli skorzystać z oferty stoisk kulinarnych, gdzie można było kupić lokalne produkty w zamian za „cegiełkę”, która zasili fundusz miejscowej świetlicy wiejskiej. Furorę zrobiły prawdziwe domowe frytki z ziemniaków obieranych w ekspresowym tempie przy stoisku.

Fani miodu mogli z kolei spróbować kilku rodzajów tego produktu, obejrzeć narzędzia pszczelarza, wykonać własnoręcznie kilka elementów ula, a także wziąć udział w konkursach wiedzy pszczelarskiej. Ilość przekazanych informacji i ciekawostek na temat pszczelarstwa.

Najmłodsi, mimo kolejek chętnie korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, a dorośli szukali cienia pod parasolami gdzie spożywali kulinarne wyroby mizarskich gospodyń i obserwowali wydarzenia rozgrywające się przy scenie. A tam swoją twórczość zaprezentował Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy „Ojra” oraz niedawno utworzona grupa śpiewacza złożona z osób dorosłych.

Po występach uczestnicy festynu chętnie brali udział w konkursach z nagrodami przygotowanymi przez Gminną Bibliotekę w Starych Kobiałkach. Dalszą jego część uświetnił zespół Takt. Goście korzystając z dobroci długiego weekendu bawili się do późnych godzin nocnych.

Święto miodu i ogrodu zostało zorganizowane przez Wójta i Radę Gminy Stoczek Łukowski, Sołtysa i Radę Sołecką wsi Mizary oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Kobiałkach. Działanie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Lokalnej w Stoczku Łukowskim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE