Reklama

Święto miodów już za 3 tygodnie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Święto miodów już za 3 tygodnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na 5 sierpnia zaplanowano tradycyjne już Święto Miodów Ziemi Łukowskiej. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się jak zawsze w Ławkach.

Święto Miodów to okazja do spotkania pszczelarzy i miłośników wyrobów z ula. Świętowanie rozpocznie się od mszy świętej odprawionej w kościele w Gręzówce, a następnie przeniesie się na teren niedaleko Nadleśnictwa Łuków w Ławkach. Tam złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Lewickiego - prekursora pszczelarstwa na Ziemi Łukowskiej, a na scenie zaprezentują się lokalne zespoły. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami.

Osoby, które w niedzielę 5 sierpnia odwiedzą piknik, będą mogły skosztować wyrobów produkowanych przez pszczoły. Do nabycia będą różnorodne rodzaje miodów, a także wosk pszczeli i pyłek kwiatowy. Na wspólne świętowanie zapraszają Koło Pszczelarzy im. K. Lewickiego w Łukowie, Powiat Łukowski, Gmina Łuków, Miasto Łuków, Muzeum Regionalne w Łukowie, Nadleśnictwo Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Kultury.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE