Reklama

Strażacy ochotnicy zdobywali nową wiedzę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PSP Łuków

Strażacy ochotnicy zdobywali nową wiedzę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Straż pożarna od lat niesie pomoc nie tylko przy okazji pożarów, ale i różnego rodzaju wypadków i zdarzeń drogowych. By móc utrzymywać sprawność bojową na najwyższym poziomie, strażacy muszą przechodzić regularne ćwiczenia.

1 lipca Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie zakończył się cykl szkoleń podstawowych strażaków ratowników OSP na których pożarniczą wiedzę i umiejętności zdobywali strażacy OSP z 8 gmin powiatu łukowskiego. Nauka trwała od 4 kwietnia. Zajęcia teoretyczne odbywały się metodą na odległość (e-learning), natomiast zajęcia praktyczne odbywały się zarówno w jednostkach macierzystych OSP jak i w Komendzie Powiatowej.

Uczestnicy szkolenia przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego zaliczali test w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie, gdzie musieli wykazać się wysoką sprawnością fizyczną i dobrą orientacją w labiryncie zadymionych pomieszczeń. W ramach dwóch kursów prowadzonych równolegle uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych zdobyło 48 strażaków ratowników OSP, którzy zasilą potencjał ratowniczy powiatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE