Reklama

Reklama

STOCZEK ŁUKOWSKI Wstrzymanie zbiórki odpadów komunalnych w PSZOK

Opublikowano:
Autor:

STOCZEK ŁUKOWSKI Wstrzymanie zbiórki odpadów komunalnych w PSZOK - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości STOCZEK ŁUKOWSKI W październiku, listopadzie i grudniu zostaje wstrzymana zbiórka odpadów komunalnych w PSZOK.

Reklama

Jak informuje burmistrz Marcin Sentkiewicz decyzja ta wynika z konieczności wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu PSZOK poprzez kontrolę ilości oddawanych odpadów, ich selektywnej zbiórki oraz konieczności wprowadzenia weryfikacji osób uprawnionych do oddawania odpadów w PSZOK.

 

W tym roku nastąpił duży wzrost ilości odpadów komunalnych, odebranych do zagospodarowania od właścicieli nieruchomości w stosunku do lat poprzednich.

Zmienione przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadziły też zmianę sposobu płatności przez gminę za  odbiór i zagospodarowanie odpadów: z płatności ryczałtowej na płatność za tonę. Tak więc im więcej  ton odpadów, tym większa płatność na rzecz odbierającego odpady.

 

Oddana przez mieszkańców Stoczka  w okresie od stycznia do sierpnia ilość odpadów komunalnych w wysokości 400 ton wyczerpała środki przeznaczone w budżecie miasta na odbiór i zagospodarowanie odpadów w roku 2020. 

 

- Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach system gospodarki odpadami komunalnymi powinien się bilansować — tzn. wpłaty od mieszkańców w całości powinny pokryć koszty odbioru odpadów.

 - Tylko ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów komunalnych m.in. poprzez świadome ich segregowanie, pozwoli utrzymać opłatę na poziomie nie przekraczającym 15 zł miesięcznie od jednego mieszkańca. Apeluję do wszystkich mieszkańców, aby podejmowali działania ograniczające ilość wytwarzanych odpadów, a także rzetelnie segregowali już powstałe odpady. To pozwoli nam zadbać o środowisko i jednocześnie uniknąć coraz to wyższych stawek opłat za odpady – tłumaczy burmistrz. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE