Reklama

Staś i Nel w Woli Okrzejskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Staś i Nel w Woli Okrzejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tomasz Mędrzak i Monika Rosca zawitali do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Spotkanie z aktorami znanymi z ról Stasia i Nel miało miejsce w przeddzień wyścigu kolarskiego, 19 maja.

Główni bohaterowie nakręconej w 1973 roku ekranizacji filmowej „W pustyni i w puszczy” w reżyserii Władysława Ślesickiego dzielili się wspomnieniami związanymi z nagrywaniem filmu i odpowiadali na pytania publiczności.

Okazją do spotkania z aktorami była też prezentacja pozyskanych niedawno przez muzeum w Woli Okrzejskiej „Listów z Afryki” Henryka Sienkiewicza. Odtwórca roli filmowego Stasia - Tomasz Mędrzak - przedstawił swoją interpretację tego dzieła, a obecni tego dnia w muzeum turyści obejrzeli 25 kart wspomnień podróży pisarza na Czarny Ląd, którą Sienkiewicz odbył w latach 1890-1891.

Spotkanie zwieńczył koncert Moniki Rosci, która zagrała utwory Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego na 180 letnim fortepianie marki Erard należącym do matki Sienkiewicza.

Mecenat nad projektem pozyskania "Listów z Afryki" do zbiorów muzeum objęli Fundacja PGZ, Fundacja PZU, Fundacja ENEA, Fundacja PGE oraz Grupa Azoty Zakładów Azotowych PUŁAWY.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE