Reklama

Sprzęt dla szkół i dla seniorów. Krótka sesja Rady Miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Sprzęt dla szkół i dla seniorów. Krótka sesja Rady Miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 minut trwała nadzwyczajna sesja Rady Miasta, zwołana na wniosek burmistrza. Radni zadecydowali na niej m.in. o doposażeniu kilku łukowskich szkół. Obrady miały miejsce w czwartek 30 sierpnia.

Uchwalone przez radnych zmiany budżetowe dotyczą m.in. przekazania 10 tysięcy złotych z subwencji oświatowej dla Szkoły Podstawowej nr 2 oraz 20 tysięcy dla łukowskiej „Trójki”. 67 tysięcy otrzyma natomiast Szkoła Podstawowa nr 5, z zamiarem wydatkowania ich na pomoce dydaktyczne dla uczniów.

Radni zadecydowali też o wpisaniu do budżetu kwoty około 115 tys. złotych z zamiarem przekazania jej na program „Klub Seniora”. 97 tysięcy z tej kwoty pochodzi ze źródeł zewnętrznych, a całość zakłada zaktywizowanie 40 seniorów (20 kobiet i 20 mężczyzn) mieszkających w mieście. Program rozpisany jest na lata 2018-2020 i opiewa na ponad pół miliona złotych. Pieniądze przekazane zostaną m.in. na wynagrodzenia dla instruktorów, pomoce dydaktyczne, sprzęt nagłośnieniowy i narzędzia niezbędne do prowadzenia warsztatów.

Ostatnia zmianą budżetową było zwiększenie o 14 tysięcy złotych zadania „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez dostawę i montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych na terenie Miasta Łuków”. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zaktualizowanie dokumentacji projektowej, opracowanie dodatkowych projektów z naboru oraz opracowanie dokumentów przetargowych w powyższym programie.

Ostatnim punktem czwartkowej, krótkiej sesji było podjęcie uchwały w sprawie utworzenia w SPZOZ w Łukowie odrębnego punktu głosowania w jesiennych wyborach samorządowych. Jak powiedział burmistrz Dariusz Szustek, to powinność wynikająca z przepisów prawa i kontynuacja praktyki z przeszłości. Wszystkie uchwały zyskały jednomyślną akceptację radnych. Na sesji obecnych było tego dnia 18 z 21 radnych.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE