Reklama

Sprawdź bezpłatnie czy nie masz wirusowego zapalenia wątroby typu C

Opublikowano:
Autor:

 Sprawdź bezpłatnie czy nie masz wirusowego zapalenia wątroby typu C - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca roku mieszkańcy Łukowa i okolicy mają możliwość wykonania w punkcie pobrań ALAB na ul. Spokojnej 2a darmowego i anonimowego testu na obecność wirusa HCV, który powoduje wirusowe zapalenie wątroby typu C.

W 2018 r. chorobę tę wykryto u 148 osób w województwie lubelskim.  Nieleczona może doprowadzić do rozwoju marskości, a nawet raka wątroby. Odpowiednio wczesne wykrycie wirusa i jego leczenie,   może przed tym uchronić. We wszystkich punktach pobrań ALAB laboratoria można bezpłatnie wykonać test anty-HCV oraz dalszą, bezpłatną diagnostykę w kierunku zakażenia wirusem, jeśli wynik pierwszego z testów będzie dodatni. Testy dostępne są do końca roku lub wyczerpania zapasów.

WZW C przez wiele lat może nie dawać żadnych charakterystycznych objawów, a jeżeli już się pojawią to są  nieswoiste (przemęczenie, bóle stawów, osłabienie). W tym czasie wirus stopniowo niszczy wątrobę, prowadząc do jej włóknienia, a w najcięższych przypadkach do raka wątrobowokomórkowego, konieczności przeszczepu lub śmierci. 86% zakażonych wirusem o tym nie wie.

 

Do zakażenia wirusem HCV może dojść w przypadku przerwania ciągłości skóry i kontaktu z zakażoną krwią. Stać się to może podczas zacięcia golarką, nożyczkami u fryzjera, rutynowej kontroli u stomatologa, przekłuwania uszu, wykonywania tatuażu czy manicure u kosmetyczki. Są to miejsca i sytuacje, w których praktycznie każdy z nas był chociaż raz. 

 

GDZIE SPRAWDZISZ ZA DARMO CZY MASZ WIRUS HCV? Takie badanie można wykonać w punkcie pobrań ALAB laboratoria przy ul. Spokojnej 2a  w Łukowie.  Wystarczy kilka kropli krwi i 15 minut. Na badania nie są wymagane zapisy ani wcześniejsza rejestracja.

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE