Reklama

Śmieci w mieście

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Śmieci w mieście - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Śmieci w mieście czy miasto śmieci? Do naszej Redakcji napływają zdjęcia różnych miejsc naszego miasta i okolic, które toną w śmieciach.

Niedzielny spacer daje możliwość dokładniejszego spojrzenia na to, co leży wokół nas. Szukając pierwszych oznak wiosny, napotykamy na góry śmieci. Problemy wydają się być dwa. Z jednej strony my, mieszkańcy tego miasta jesteśmy odpowiedzialni za to, co inni muszą oglądać. Z drugiej strony odpowiedzialne za utrzymanie czystości służby chyba nie nadążają ze sprzątaniem. 
Pytanie o to kto i gdzie powinien sprzątać powraca za każdym razem. W pasie drogowym odpowiedzialnym za sprzątanie jest właściciel drogi lub firma przez niego wyznaczona. I tak, dla przykładu, tzw. obwodnica miasta jest drogą powiatową, więc za utrzymanie czystości w pasie drogowym odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Powiatowych.

   
Śmietniczki, do których wyrzucamy śmieci, będąc na spacerze, opróżniane są przez Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej. Podobnie jest z kontenerami znajdującymi się przy blokach czy domkach jednorodzinnych. Przesyłane przez Czytelników zdjęcia pokazują, że nie tylko my, jako mieszkańcy, mamy problem z zachowaniem czystości. Przepełnione śmietniki, porozrzucane butelki, często nawet dzikie wysypiska w okolicznych lasach są naszą wizytówką. Przyjeżdżający do naszego miasta wystawiają nam niską ocenę.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE