Reklama

Ścigali się z wózkami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marta Karwowska

Ścigali się z wózkami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łuków był już po raz trzeci miejscem, gdzie ścigano się z wózkami. W niedzielę 19 maja w parku miejskim odbyły się zawody Buggy Gym.

Pod pojęciem Buggy Gym kryje się pochodząca z Czech forma aktywności fizycznej dla rodzica z małym dzieckiem. Głównym „narzędziem” jest tu oczywiście wózek, który pomaga przy wykonywaniu ćwiczeń. Rodzice na świeżym powietrzu spalają tkankę tłuszczową, rzeźbią sylwetkę, spotykają się też z innymi osobami posiadającymi dzieci. Wspólnie wymieniają doświadczenia, rozmawiają o codziennych sprawach i problemach.

W Łukowie wyścigi wózków od trzech lat organizuje Sylwia Mateńka-Woch, instruktorka fitness. W tegorocznej edycji wydarzenia wystartowało około 30 rodzin w różnych kategoriach. W wyścigach „mam z wózkiem” swoją kondycję sprawdzało 26 mam, w kategorii „tata z wózkiem” - 20 ojców, natomiast wśród „rodzin z wózkiem” wystartowało 28 rodzin. Wszyscy ścigali się po alejkach parku miejskiego u zbiegu ulic Warszawskiej i Rogalińskiego.

Samo ściganie poprzedziła rozgrzewka. Wśród najlepszych mam okazały się Izabela Mazurkiewicz, Joanna Więckiewicz i Anna Rybicka. Wśród ojców: Mariusz Wysokiński, Łukasz Prusak i Wojciech Zakrzewski. Natomiast najlepszymi rodzinami okazali się w tym roku – wspólnie z dziećmi - małżeństwa Rogalskich, Kłębowskich i Pytlaków.

Dopełnieniem wyścigów Buggy Gym był piknik oraz pokazy tańca z wózkiem. Obecni mogli też zobaczyć pokaz tańca nowoczesnego. Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE