Reklama

Samochód na stulecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Dom Kultury - Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej

Samochód na stulecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy samochód marki Ford otrzymali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Adamowie. Pojazd jest prezentem na stulecie funkcjonowania ich jednostki.

Ochotnicza Straż Pożarna w Adamowie kończy sto lat. W sobotę 1 września zorganizowano „urodziny” jednostki, na których poświęcony i przekazany został strażakom nowy samochód marki Ford. W uroczystości uczestniczył m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski. Nie zabrakło też łukowskich parlamentarzystów, samorządowców i oczywiście strażaków. Powagi uroczystości dodawała orkiestra OSP z Lubartowa, która wykonywała pieśni patriotyczne.

Święto strażaków w Adamowie połączono z obchodami 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obecni tego dnia oficjele zapalili znicze na mogiłach żołnierzy Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”. Strażacy i ich goście wzięli też udział we mszy świętej i usłyszeli historię miejscowej OSP. Wygłosił ją prezes strażaków ochotników Andrzej Józwik.

Podczas jubileuszowych obchodów 100-lecia powstania OSP Adamów, wręczono też odznaczenia i medale zasłużonym strażakom. W godzinach popołudniowych odbył się natomiast festyn i zabawa taneczna. Obecni obejrzeli m.in. koncert „Przybyli ułani pod okienko” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego „Zawsze Razem”. Bawili się też przy muzyce grupy Faster.

Zobacz też: Historia straży w Adamowie
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE