Reklama

Rzeźby dla Niepodległej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Rzeźby dla Niepodległej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Regionalne w Łukowie zorganizowało plener rzeźbiarski związany tematycznie z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Co rzeźbili artyści?

Rzeźba Wincentego Witosa, popiersia marszałka Jozefa Piłsudskiego oraz Ignacego Paderewskiego i orzeł wpisany w granice II i III RP to tylko część rzeźb, które powstały w trakcie pleneru rzeźbierskiego zorganizowanego przez Muzeum Regionalne w Łukowie w piątek 14 września.

- Na nasz apel odpowiedziało 11 rzeźbiarzy z Łukowskiego Ośrodka Rzeźby Ludowej. Wykonają oni prace, które następnie trafią do muzeum. Być może powstanie z nich wystawa na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - mówił podczas pleneru dyrektor Muzeum Regionalnego w Łukowie Mariusz Burdach.

W plenerze wzięli udział rzeźbiarze z Łukowa, Adamowa i Woli Gułowskiej. Ich pracy przyglądały się dzieci z łukowskich przedszkoli, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, Zespołu Placówek w Łukowie oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Piątkowy plener był też okazją do reaktywowania działającej niegdyś w Łukowie szkółki rzeźbiarskiej. Zajęcia ruszają już w październiku, a poprowadzą je rzeźbiarze Piotr Czubaszek i Krzysztof Osak.

Zajęcia rzeźbiarskie będą odbywały się w piątki o godzinie 16. Szczegółowych informacji można uzyskać bezpośrednio w gmachu Muzeum (telefon: 25 798 27 16) lub w pracowni rzeźbiarskiej. Udział w szkółce jest bezpłatny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE