Reklama

Ruszyła budowa bulwaru nad Krzną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ruszyła budowa bulwaru nad Krzną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma "MARKOP" ze Szczygłów Górnych w Gminie Łuków wykona jedną ze sztandarowych inwestycji władz miasta, zapowiedzianych na 2018 rok. Mowa o bulwarze nad Krzną, który zamienił się już w plac budowy.

Firma, która wykona bulwar była jedyną, jaka zgłosiła się do przetargu ogłoszonego przez Zarząd Dróg Miejskich. Wcześniej gdy identyczne postępowanie ogłosił Urząd Miasta, nikt nie wykazał zainteresowania wykonaniem inwestycji. Jeszcze wcześniej urzędnicy zmagali się z problemami związanymi z własnością gruntu.

Po początkowych perypetiach, teren przy brzegu Krzny zamienił się w plac budowy. Na miejscu są już robotnicy, którzy zrywają wierzchnią warstwę gruntu. Wcześniej, bo w poniedziałek 23 lipca rozstrzygnięty został przetarg ogłoszony przez ZDM. Jak napisano w protokole z otwarcia ofert przetargowych, bulwar nad Krzną gotowy ma być do 19 października… 2019 roku. Jest to najprawdopodobniej błąd pisarski, ponieważ wielokrotnie zapowiadano iż inwestycja ma być gotowa jeszcze przed wyborami.

Kwota jaką zabezpieczono na budowę bulwaru to 1,1 mln złotych. Wykonawca zamierza wykonać jednak inwestycję za niewiele ponad 940 tys. zł. Za te pieniądze powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż Krzny, ciąg pieszy dla mieszkańców i dwie przystanie dla kajaków. Wzmocniony zostanie też brzeg rzeki. Całość zyska oświetlenie, ławki i zdecydowanie lepszy, bardziej reprezentacyjny kształt.

O sprawie bulwaru informowaliśmy wielokrotnie na portalu Łuków24.pl. Zobacz m.in. artykuły:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE