Reklama

Reklama

Ruszają prace Rady Seniorów

Opublikowano: śr, 4 paź 2017 08:57
Autor: | Zdjęcie: losowanie członków Rady Seniora / Tomasz Goławski (archiwum)

Ruszają prace Rady Seniorów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na 10 października zaplanowano pierwsze spotkanie Łukowskiej Rady Seniora, ciała doradczego burmistrza miasta.

Reklama

Jak informuje Biuro Rady Miasta, w przyszły wtorek 10 października odbędzie się I posiedzenie powołanej niedawno do życia Łukowskiej Rady Seniora. Osoby, które niedawno zostały wybrane przez losowanie do zasiadania w radzie, wspólnie z seniorami wybranymi przez burmistrza, spotkają się by wybrać przewodniczącego, wiceprzewodniczącego oraz sekretarza swojego gremium. Ich spotkanie zaplanowano o godz. 17. w sali 107 w Urzędzie Miasta Łuków przy ul. Piłsudskiego 17 (I piętro).

Pomysł powołania w Łukowie Rady Seniora powstał na początku roku, a uchwalony został pod koniec lutego. Pomysłodawcą jej powstania był radny Ryszard Smolarz. Celem inicjatywy jest aktywizacja osób starszych oraz włączenie ich w życie miasta i decydowanie o jego kształcie. Gremium to ma zrzeszać przedstawicieli różnych organizacji, stowarzyszeń i klubów emeryckich oraz rencistów. Pracować w radzie będą też osoby prywatne, a prace mają być wykonywane społecznie.

Proponowany porządek posiedzenia:
1. Otwarcie posiedzenia.
2. Uchwalenie porządku posiedzenia.
3. Wybór Przewodniczącego Łukowskiej Rady Seniorów.
4. Przekazanie prowadzenia posiedzenia Przewodniczącemu Łukowskiej Rady Seniorów.
5. Wybór Wiceprzewodniczącego Łukowskiej Rady Seniorów.
6. Wybór Sekretarza Łukowskiej Rady Seniorów.
7. Sprawy różne.
8. Zamknięcie posiedzenia

Członkami rady seniora zostali: Jan Janusz Jastrzębski, Bożenna Milcarz, Stefan Izdebski, Jadwiga Tomaszewska, Halina Barbara Wojtalska, Krzysztof Kuciński, Kazimierz Świder, Zygmunt Krawczak, Krzysztof Chruściel, Edward Kot i Jadwiga Teresa Kurowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.